Všechny soutěžící absolvovali tři disciplíny, na které dohlížela odborná komise. Hned ráno na ně čekala teoretická část v podobě testů. Ty se skládaly z otázek týkajících se pravidel silničního provozu a odborných právních předpisů.

close Hlavní křižovatka v Uherském Hradišti. info Zdroj: Deník/Jan Karásek zoom_in Hlavní křižovatka v Uherském Hradišti.

Nejnebezpečnější křižovatka 

Následně se všichni přesunuli na nejfrekventovanější křižovatku v Uherském Hradišti – křížení Velehradské třídy, Maršála Malinovského, Sokolovské a Všehrdovy. Ta má bilanci 23 dopravních nehod během tří posledních let, při nichž jeden člověk zemřel, třináct jich bylo zraněno a pojišťovny přitom vyčíslily škody vzniklé v letech 2021 a 2022 bezmála na dva a půl milionu korun. Proto byla vyhodnocena jako nejnebezpečnější křižovatka ve Zlínském kraji z pohledu policejních statistik.

Šoférům tím zamotali hlavu

„Po jednom se vydávali na pět minut řídit provoz v křižovatce, kde prokázali svůj um. Odborná komise se u každého zaměřila na ústroj, přesnost a srozumitelnost pokynů, reakce na situaci v dopravě, převzetí a předání stanoviště uprostřed křižovatky a závěrem také na celkový estetický dojem soutěžícího policisty. Ne jednomu řidiči a chodci zamotali hlavu. Bylo vidět, že někteří účastníci silničního provozu neznají pokyny policistů a chovali se zmatečně,“ uvedla policejní preventistka Milena Šabatová.

Trojek se Šobáněm postupují dál

Třetí disciplínou soutěže pak byla jízda zručnosti služebním autem. „Titul nejlepšího regulovčíka získal praporčík David Trojek z Dopravního inspektorátu v Uherském Hradišti. Společně s praporčíkem Michalem Šobáněm z Dopravního inspektorátu v Uherském Hradišti, jenž byl druhý, se zúčastní celorepublikového kola soutěže regulovčíků 19. září 2024. Ta se bude konat také v Uherském Hradišti.

Pořadí jednotlivců:

1. prap. David Trojek – DI Uherské Hradiště

2. prap. Michal Šobáň – DI Uherské Hradiště

3. prap. Vlastimil Zverec – DI Kroměříž

Pořadí družstev:

1. Dopravní inspektorát Uherské Hradiště

2. Oddělení silničního dohledu Zlín

3. Dálniční oddělení Napajedla