Tříčlenný senát má rozhodnout o tom, zda je vinen hned z několika trestných činů, při nichž nejen opakovaně napadal manželku, ale zároveň přišel nejasným způsobem k několika osobním vozům a starožitnostem.

Ačkoli Slepčíkova manželka Květoslava už při prvním líčení stíhání svého muže zastavila, musí obžalovaný i nadále vysvětlovat několik dalších prohřešků.

Více světla do případu měla vnést mimo jiných i svědkyně Magdalena Kníchalová, která také u soudu, který se kvypovídala. „Během loňských prázdnin jsem chodila s Danielem Světlíkem. Ten mi říkával, že od něj chce Jozef Slepčík stále více peněz, které mu předtím půjčil,“ vzpomínala Kníchalová.

Zároveň upozornila, že údajně poškozený Světlík dal obžalovanému Slepčíkovi jako kompenzaci vůz. „Dlužil mu asi třicet tisíc korun, tak mu místo nich poskytl auto,“ vysvětlila svědkyně s tím, že sama výhrůžky ze strany Slepčíka nikdy neslyšela. „Vždy mi to jen zprostředkovaně vyprávěl Světlík,“ dodala.

Informace o kradených starožitnostech zase soudu přinesla čtyřiasedmdesátiletá Věra Kuželová z Kroměříže. „Znám Slepčíka už skoro dvacet let. Protože ví, že tyto věci sbírám, přišel mi na začátku letošního roku nabídnout dva obrazy,“ přiblížila Kuželová s tím, že oba předměty byly značně poškozeny.

„Protože si obrazy maluji sama, nechtěla jsem je koupit. Navrhl mi tedy, že když jeden z nich opravím, mohu si ten druhý nechat. Tak jsem to udělala,“ podotkla důchodkyně. O původ obrazů se údajně nezajímala. „Sama jsem takové věci občas našla v kontejneru, takže jsem si myslela, že je odtud má i on,“ dodala Kuželová.

Případ senát nakonec odročil na 21. srpna, kdy si vyslechne výsledek dalšího znaleckého posudku. Obě procesní strany zároveň trvají na původně předvolaných svědcích, kteří se dosud k líčení i přes výzvy nedostavili.