Na programu bude jedna zposledních nacvičených věcí vrepertoáru souboru, činohra na motivy Andersenovy Sněhové královny nazvaná Pohádka ozimním putování.

Spolek rozdává radost dětem idospělým už od podzimu roku 2005.Spolupracuje ise studentskou kapelou zHulína Krajíc chleba.

„Spolu snimi máme zhruba patnáct členů. Herecký soubor tvoří většinou studenti gymnázia vHolešově,“ uvedla vedoucí a manažerka souboru vjedné osobě Vladimíra Dvořáková, která stála usamého zrodu ansámblu.

Co se týká složení spolku, byl tvořen většinou dívkami. Protože vdivadelních kusech jsou však role ipro chlapce, přijali mezi sebe ikluky, kteří nejsou posluchači gymnázia.

Proč soubor vlastně vznikl? „Divadlo patřilo vždy ktradičním aktivitám na gymplu, ale pak tam nějak zaniklo. Bylo mi to líto.,“ poznamenala manažerka souboru.

Sama vystudovala dramatickou výchovu na DAMU. „Chtěla jsem se této činnosti věnovat, proto jsem zašla za ředitelkou školy a domluvila se sní, že tradici znovu oživíme,“ vysvětlila Dvořáková, která navíc vystupuje se svým přítelem ive vlastním loutkovém divadleHvizd.

Se souborem secvičuje většinou dvě představení ročně. „Kromě toho, že se představujeme na scéně holešovského Městského kulturního střediska, jezdíme ina různé soutěžní přehlídky,“ doplnila divadelnice.