Šoféři musejí být na současné zastávce neustále obezřetní. „Je to tam opravdu nebezpečné. Musím se pořád dívat do zpětného zrcátka, abych nesrazil třeba někoho na kole nebo děti,“ zhodnotil například šofér autobusu Vladislav Vašíček z Nítkovic.

Protože je obec na okraji regionu, autobusy odsud vyjíždějí ve směru na Kroměříž, stejně tak se tam při zpáteční jízdě musejí točit. Dopravní nehoda se tu ale naštěstí ještě nepřihodila. „Spíše se stane, že někdo z nás narazí do obrubníku,“ potvrdil řidič. O něco horší nehodu pamatuje zase starosta obce Petr Konečný. „Je to už pár let zpátky, co tady autobus narazil do čekárny,“ připomněl Konečný.

Na popud šoférů, ale i kvůli bezpečnosti lidí, v obci proto vznikne konečně točna. Zatím zastupitelé připravují projekt na investici.

„Museli jsme vykoupit pozemky a nyní čekáme na schválení změny územního plánu. Poté pak můžeme stanovit termín, kdy zahájíme práce,“ poznamenal starosta. Stavba točny přijde zhruba na milion dvě stě tisíc korun. Zastupitelé si chtějí podat i žádost o dotaci.

„Budeme se snažit. Pokud nám ji nepřiklepnou, domluvili jsme, že se přesto do stavby točny pustíme. V nejhorším případě ji uhradíme z obecního rozpočtu a vezmeme si půjčku,“ podotkl Konečný.

Šoféři by zároveň získali i místo k parkování. „Několik řidičů je místních, a ti nemají kde odstavit autobusy,“ uzavřel starosta.