Protože však jde o nákladnou záležitost, musejí se v Němčicích spolehnout na dotace: a potřebují sehnat půl milionu korun.

„Podali jsme žádost Zlínskému kraji o dotaci z Programu rozvoje venkova. Jasněji by mohlo být už v nejbližších dnech,“ vysvětlila starostka Němčic Marie Procházková s tím, že konečné rozhodnutí by mělo padnout po osmnáctém březnu.

Žadatelů je hodně, tuší starostka

Starostka má s žádostmi o finanční podporu dobré zkušenosti, přesto teď trochu tone v obavách. „Takových žádostí v poslední době přibývá a částka, která je na dotace určena, je pořád stejná,“ připouští Procházková. V obci jsou schopni podílet se na projektu v celkové hodnotě milion korun poloviční spoluúčastí. Pokud podporu nedostanou, bude zastupitelstvo rozhodovat o investici z vlastních zdrojů. „To sociální zázemí tam opravdu není dobré a nerada bych kvůli tomu musela školku zavírat. Vyžaduje to kompletní rekonstrukci i s vybudováním úklidové místnosti pro uklizečku,“ říká Procházková.

Pokud v Němčicích peníze seženou, rekonstrukce by měly začít na začátku prázdnin a skončit před prvním zářím tak, aby nebyl omezen provoz školky.