Na sobotu dopoledne byl připraven program pro všechny věkové skupiny. V rámci Dnů města Holešova totiž oslavili výročí i místní hasiči, a to konkrétně 40 let od postavení hasičské zbrojnice a především 135 let od založení sboru.

„Děti nejvíc bavilo to, co si mohly samy vyzkoušet. Nadšené byly ze stříkání z hadice nebo výjezdu na plošině hasičského auta, odkud jsme viděli na město," prozradila maminka Libuše Záhorská.

Podívat se bylo také možné na hasičskou techniku, do aut, ale i na historickou techniku sboru dobrovolných hasičů z Dřevohostic. Mladí hasiči zase předvedli nácvik dopravní nehody, ošetření zraněných i uhašení požáru.

Odpoledne patřilo hanáckému a valašskému folkloru.

„Každoročně se Dnů města Holešova účastní soubory v rámci Folklorního odpoledne. Holešov leží na pomezí Hané a Valašska a tyto dva fenomény se tady prolínají. Přinášejí nám tradice, abychom věděli, odkud pocházíme a kam směřujeme," okomentoval starosta Holešova Rudolf Seifert.

Na nádvoří zámku se tak předvedl soubor Ječmínek z Mysločovic, soubor Malá Rusava a jako překvapení dorazil také soubor ze slovenské Povážské Bystrice.

Nechyběl ale samozřejmě ani soubor Zrníčko se Střediska volného času TyMy v Holešově, jehož ředitelka Jarmila Vaclachová byla u zrodu folklorního festivalu v Holešově.

„Jestli má něco význam, tak je to určitě folklor. Jsou to naše kořeny, něco na co navazujeme a z čeho vycházíme. Tradice folklorního souboru začala v Holešově před pětatřiceti lety a jsem ráda, že pokračuje nadále," dodala ředitelka.

Tím však sobotní program holešovských oslav zdaleka neskončil. Došlo na vyhlášení Osobností města, a to v salla terreně holešovského zámku a večer v tamním Drive clubu zase zpestřil křest nového CD country kapely Texas.

Poslední den oslav byla na programu mše svatá v kostelu Nanebevzetí Panny Marie, Odpolední Matiné s Holešovským komorním orchestrem a vše bylo zakončeno programem nazvaným Po stopách II. Světové války v Holešově.