„Občané a hlavně pořadatelé se totiž už nemohli dočkat, až se v různých maskách a za doprovodu veselé muziky vydají do ulic a přinesou radost těm, kteří otevřou. A nutno říci, že lidé otevírali, velmi ochotně a s úsměvem. Voněly koblihy a slivovice tekla proudem. Zkrátka tak, jak to má být,“ výstižně popsala sobotní masopust mluvčí holešovské radnice Hana Helsnerová.

Letošní masopustní veselí na Holešovsku nabídlo doslova přehlídku jak tradičních, tak i méně obvyklých masek.

Ilustrační foto
Přehledně: Jak mohou lidé na Kroměřížsku pomoci Ukrajině

„V průvodech nesměl chybět medvěd, medvědář, oblíbení byli také policisté, pekaři, kovbojové, hasiči, indiáni, smrtky nebo lékaři. Ocenit je ale potřeba také využití aktuálních témat, proto nebyla nouze o desinfekční proticovidové jednotky nebo v poslední době tak oblíbené devadesátky,“ vyzdvihla Helsnerová s tím, že při průvodech je vždy zajímavé pozorovat prolínání různých nápadů, které ve výsledku působí velmi originálně.

„Tak například „hranolky“, které si s chutí dávají koblihu nebo „hroznové víno“, které střeží „slaměný strašák“.

A ani filmové náměty nezůstaly pozadu - pan Lorenc cinkal s lahváči, Otík s panem Pávkem předvedli svůj poskok a Bohuš hledal svoji Irenku. V Žeranovicích také opět dodrželi zvyk, že se jedním tématem budou řídit po celý rok, a tak se dětský karneval, masopust i dětský tábor ponese v duchu džungle,“ uzavřela mluvčí.