„Během středečního odpoledne jsme přijali jedenáct oznámení dopravních nehod. Kolize řešili dopravní i pořádkoví policisté, většina účastníků naštěstí vyvázla bez zranění, lehká zranění utrpěli dva lidé,“ zrekapitulovala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Ve všech případech řidiči dostali na kluzké a zasněžené silnici smyk a většinou skončili mimo cestu. K haváriím došlo například v Kroměříži, Bystřici pod Hostýnem, Chropyni, Holešově, Tetěticích nebo u kroměřížské místní části Trávník.

„Na střechu se přetočilo auto mezi Olšinou a Šelešovicemi a také mezi Věžkami a Zlobicemi. Na boku pak zůstalo ležet další auto mezi Kojetínem a Chropyní,“ podotkla policejní mluvčí.

Ke střetu dvou aut došlo mezi Kroměříží a Plešovcem, žádný z aktérů nehod podle mluvčí neusedl za volant pod vlivem alkoholu.

„Upozorňujeme ale opět řidiče, aby při jakékoliv změně počasí dbali zvýšené opatrnosti, byli předvídaví, opatrní, ohleduplní k ostatním účastníkům silničního provozu a nepřeceňovali své řidičské schopnosti,“ zdůraznila znovu Simona Kyšnerová.

Varování se přitom týká i pátku a nadcházejícího víkendu, očekává se totiž místy opět slabé sněžení a silnice navíc mohou namrzat.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU