Silnice jsou momentálně sjízdné a všechna technika pracuje,“ informoval včera ráno výrobní náměstek Správy a údržby silnic Kroměřížska Timoteus Políček. Ačkoli silničáři celý den usilovně pracovali na zmírňování nepříjemných následků zimy, cesta z Prusinovic do Dřevohostic zůstala přesto uzavřena.

„Na trase jsou nyní závěje až po koruny stromů,“ objasnil Políček. Cesta do Bořenovic zůstala průjezdná a dostala navíc zásněžky, tedy zařízení, které má za úkol zabránit tvoření závějí. Během dne, kdy silničáři varovali, že je na cestách potřeba dbát zvýšené opatrnosti, se událo hned několik dopravních nehod.

„U Třebětic u Holešova sjel řidič do příkopu, kde uvízl a k nehodám došlo také v obcích Osíčko, Střílky a Rymice,“ vyjmenovala kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Kvůli počasí havarovala také osmatřicetiletá žena, která řídila služební hasičskou felicii. „Jela směrem z Bystřice pod Hostýnem na Bílavsko,“ upřesnila Kyšnerová. Řidička podle ní nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky.

Vlaky a autobusy jezdily jen s mírným zpožděním

„Dostala smyk, najela do protisměru a čelně se srazila s o rok starším řidičem Volkswagenu Sharan,“ objasnila policejní mluvčí.

Oba účastníci utrpěli lehká zranění. Na vozidle hasičů vznikla škoda sto tisíc korun, na volkswagenu sto dvacet tisíc.

Vlakovou dopravu včera žádné větší problémy nekomplikovaly. „Potíže nám nevznikly,“ potvrdil Deníku mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Vlaky podle něj nabíraly asi patnáctiminutové zpoždění, ale nešlo o žádnou kalamitní situaci.

Také autobusy sněhovou situaci zvládaly dobře. „Dnešní dopoledne bylo bez problémů,“ potvrdil vedoucí osobní dopravy společnosti Krodos bus Květoslav Nábělek – jen odpoledne to prý bylo horší. „Omezili jsme dopravu ze Záříčí do Plešovce. Na ostatních trasách vzniklo malé zpoždění, ale na tu hrůzu, co venku byla, jsme situaci zvládli dobře,“ usoudil Nábělek.

Dodal, že podle jeho názoru byli včera silničáři na problémy lépe připraveni než ve středu.

Podle pátečních prognóz mělo do dnešního rána napadnout až dvanáct centimetrů sněhu, jinak by ale dnes už sněžit nemělo.