První poprašek se na území kroměřížského regionu snesl kolem třetí hodiny ráno, hlavní příval však přišel o tři hodiny později.
„Hustě sněžit začalo o čtvrt na sedm, za dalších třicet minut jsme měli venku už všechna vozidla,“ informoval krátce po desáté hodině dopoledne výrobní náměstek Správy a údržby silnic Kroměřížska Vladimír Ivan.

Podotkl, že situace nebyla dopoledne nijak růžová, protože silnice byly namrzlé.
„Netýkalo se to však pouze našeho regionu, ale také Zlínska. Řidiči proto jezdili obezřetněji a na cestách se tvořily kolony,“ vysvětlil Ivan.

Zledovatělé silnice donutily řidiče zpomalit, na cestách se tvořily kolony

Situaci na cestách potvrdil například Petr Olejník z Holešova. „Jen do Kroměříže jsem dnes jel skoro tři čtvrtě hodiny, ačkoli to jindy stíhám za poloviční čas. Hlavně před Hulínem to klouzalo, takže bylo třeba zpomalit,“ vysvětlil Olejník. „Kdo měl ale zimní pneumatiky, myslím, že zase takový problém neměl. Holt to dnes nebylo na závodění,“ dodal s úsměvem šofér.

Od rána se však nezastavili dopravní policisté, kteří jen do desíti hodin řešili v souvislosti s počasím osmnáct nehod, a během dalších pěti hodin přibylo ještě jedenáct kolizí.

„Naštěstí byly všechny bez zranění a šlo pouze o plechy. Někteří řidiči dokonce policii ani nevolali a řešili to jen mezi sebou,“ doplnila statistiku Blanka Králová z tiskového oddělení kroměřížské policie.