„Radličkami splžujeme zbytky sněhu na silnici, poté jí ještě solíme,“ potvrzuje Lukáš Sedláček ze Správy a údržby silnic Kroměřížska. Připravují se tak především na noc, kdy meteorologická předpověď naznačuje, že by teplota měla klesnout pod bod mrazu a hrozí tedy náledí.

„Naštěstí by zde nemělo pršet, ale i přesto budeme raději jezdit i v noci,“ dodává Sedláček.

I přes píli silničářů si sněhová situace vyžádala několik drobných nehod, především už v pátek večer. První z nich se stala před pátou hodinou odpolední v místní části Plešovec města Chropyně. Řidič osobního auta sjel mimo cestu a převrátil se na bok. Mimo běžná protipožární opatření zde hasiči také museli usměrňovat dopravu.

„Nehoda komplikovala průjezdnost tímto místem. Po zadokumentování místa události dopravními policisty hasiči vytáhli vozidlo z příkopy na okraj silnice,“ popisuje za krajské hasiče Lucie Javoříková.

K druhé nehodě hasiči vyjížděli pár minut před šestou večer k obci Střížovice, kde havaroval řidič osobního vozidla, které po nehodě skončilo na střeše. Bouralo se však i dnes dopoledne, a to v Jankovicích.

„Řidička sjela ze silnice a zůstala zaklíněná ve křoví, hasiči museli auto z porostu vystříhat,“ popisuje i tuto nehodu Javoříková. Všechny tyto nehody se naštěstí obešly bez zranění. 

KOLEDNÍCI NA RADNICI. Kašpar, Melichar a Baltazar vstoupili do budovy radnice na Velkém náměstí v doprovodu ředitelky Charity Kroměříž Anny Valachové.
Koledníci zavítali na radnici