Přesně podle meteorologických předpovědí začalo o víkendu sněžit a hustá chumelenice se nevyhnula ani níže položeným místům.

Ti, kteří čekali, že přívaly sněhu a zmrzlé silnice způsobí dopravní kalamitu, se naštěstí zmýlili. Kroměřížském regionu se totiž podobné komplikace zcela vyhnuly.

Silničáři už v pátek hlásili, že jsou dobře připraveni a v plné pohotovosti. V neděli pak mohli konstatovat, že svou práci zatím zvládají dobře.

„Jedeme podle plánu, nemám hlášeny žádné problémy,“ potvrdil Vladimír Ivan ze Správy a údržby silnic.

O tom, že motoristé zažili celkem poklidný víkend, hovoří i zástupci z řad policie.

„Zatím jsme měli od pátkujedenáct nehod, ale nedá se říct, že by některou z nich vyloženě zavinilo počasí. Lidé si tentokrát dávali pozor,“ informoval pracovník operačního střediska policie v Kroměříži. Nehody byly podle něj navíc lehčího charakteru a ke zraněním nedošlo.

V klidu tak mohli zůstat i záchranáři.

„I když máme v jiných částech kraje hlášeny dopravní nehody, Kroměřížsku se to docela vyhnulo,“ poznamenal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

A cítili se bezpečně také řidiči?

„Když jsem jel v sobotu z Kroměříže směrem na Bystřici, cesta se trochu zhoršovala. Tam jsem si musel dávat pozor,“ poznamenal Aleš Švehla z Kroměříže.

Podle něj jsou hlavní tahy dobře průjezdné, ale na vedlejších silnicích a v bočních uličkách měst už je to horší.

„Ale myslím si, že údržbáři celkově situaci zvládají líp, než v předchozích letech,“ pochválil silničáře Švehla.

Námraza na chodnících přeci jen trochu komplikuje život chodcům. Růžena Horská z Bystřice pod Hostýnem přirovnala cesty pro pěší ke kluzišti.

„V sobotu ráno jsem měla za oknem sice krásnou zimní krajinu, ale když jsem šla v podvečer do kostela, div že jsem si něco nezlomila. Když jsem šla, muselo to vypadat vážně legračně,“ uzavřela s úsměvem Horská.