Obě obce ale přitom měly být podle původních plánů už od minulého pátku průjezdné. Uzavírky ale Ředitelství silnic Zlínského kraje ještě prodloužilo.

„Není to příjemné, ale dá se to vydržet. Snažím se objížďku moc nevyužívat. Do obce se můžu totiž za hezkého počasí dostat i po polních cestách,“ prozradil úsměvem Pavel Štěpánek z Dřínova.

Přiznal ale, že jednou přece jen musel vyrazit i na objížďku. „Jinak se to nedalo. Upřímně řečeno, budu ale rád, až uzavírka skončí,“ podotkl Štěpánek.

Dopravní omezení v Dřínově bylo prodlouženo o pár týdnů. „Uzavírka zhruba kilometr a půl dlouhého úseku potrvá nejdéle do patnáctého prosince. Chybí nám udělat povrchovou vrstvu silnice, po které se pak už může jezdit,“ informoval Lubomír Barnet z Ředitelství silnic Zlínského kraje.

Do opravy silnice se dělníci pustili začátkem srpna, ve stejnou dobu začalo platit i omezení pro řidiče. Objížďka vede přes Morkovice, Uhřice a Pavlovice u Kojetína.

„Přes tuto trasu si motoristé prodlouží cestu zhruba asi o osm kilometrů,“ přiznal starosta Dřínova Josef Palíšek.

Na další dopravní komplikace mohou narazit řidiči projíždějící Morkovicemi. Tamní místní část Slížany měla už být rovněž několik dnů průjezdná, úplná uzavírka nakonec ale potrvá nepřetržitě až do srpna příštího roku. „Omezení pokračuje. Úsekem mohou projet pouze místní lidé,“ potvrdil starosta Morkovic-Slížan Pavel Horák.

Silničáři chtěli původně úsek zprůjezdnit od 15. listopadu, opět uzavřít pak na jaře příštího roku.

„Nakonec bylo ale rozhodnuto, že dělníci mohou pracovat i v zimě, pokud není špatné počasí. Silnice však musí být připravena za každých okolností na zimní údržbu. Na tom se teď zrovna pracuje,“ vysvětlil Horák. Potvrdil to i Roman Dočkal z Ředitelství silnic Zlínského kraje. „Projet tudy mohou jen místní na povolení. Přiznejme si ale, že se jedná spíše o částečnou uzavírku. Ale i tak musejí řidiči využívat objíždky. Cesta pak bude otevřena až v létě příštího roku,“ informoval Dočkal.

Pro motoristy je uzavřena cesta od Troubek do Slížan. Objízdná trasa vede přes Zborovice, Medlov, Tetětice a Počenice. Řidiči si tudy podle starosty najedou asi o sedm kilometrů navíc.