Bohužel v sobotu si na hromadné fandění při semifinálovém zápase českého výběru proti Švédsku musí nechat zajít chuť. V největších krajských městech mají sportovní příznivci smůlu, velkoformátové obrazovky na náměstí ve Zlíně, Otrokovicích, Vsetíně ani v Kroměříži nebudou.

Hokejový klub Berani Zlín ale připravuje pro fanoušky přenos zápasu české reprezentace přímo na stadionu. Zápas se bude vysílat na kostce nad ledovou plochou.

V Uherském Hradišti se v sobotu 25. května i v neděli 26. května tamní centrum – Masarykovo náměstí, promění ve velkou fan zónu, kde budou moct vidět poslední čtyři zápasy světového hokejového šampionátu.

Bývalý úspěšný hokejista Jaroslav Balaštík, aktuálně hokejový agent.
Kanonýr Balaštík o MS, fanoušcích, ale ústupu hokejové mládeže na Zlínsku

Na finále jsou připraveni ve Valašském Meziříčí i Holešově

Na Náměstí ve Valašském Meziříčí sledovali příznivci hokeje už čtvrteční zápas s Amerikou. Ke sledování utkání nechyběl ani stánek s občerstvením a grilovanými specialitami. V Meziříčí se zápasy promítají na plátno pomocí promítačky, k tomu je však potřeba šero.

„Jsme omezeni technikou, proto nebudeme promítat sobotní odpolední zápas Česka, ale až případnou bitvu o zlato,“ vysvětlil mluvčí města Jakub Mikuš.

Pavel Zacha rozhodl čtvrtfinále s USA
Zacha zařídil semifinále, teď míří za zlatem. Bavili jsme se o tom, přiznal

V případě zítřejší výhry by o nejcennější kov čeští hokejisté bojovali v neděli večer.

„Pokud bychom hráli o třetí místo, je to opět odpoledne, takže by se zápas na plátno nepřenášel. Finálové utkání bez účasti našeho týmu jsme zatím neřešili, rozhodneme se až podle aktuálního stavu,“ dodal Mikuš.

Stejnou situaci zažívá i Holešov. Na zámeckém nádvoří je zřízena fanzóna, kde se promítají večerní utkání.

„Máme promítačku, takže jsme omezeni jen na večerní zápasy. Bohužel v sobotu hrajeme moc brzy. Už teď se ale připravujeme na finále,“ věří českému týmu mluvčí radnice Hana Helsnerová.