Folklorním souborům na sobotní přehlídce tak opět bohužel nesvítilo do zad či očí slunce. Účinkovat musely v Městském kulturním středisku.

„Mrzí nás, že v posledních dvou letech vždycky pršelo. Jsou tím znehodnoceny veškeré přípravy,“ posteskla si pro Deník například Jitka Mlčochová, která se na přehlídku přišla podívat se svým manželem. „Protože jsme ctitelé Rusavy, těšili jsme se nejvíce na tamní soubory,“ doplnila návštěvnice.

Na pódiu se podle Vladislavy Bělíkové předvedlo celkem patnáct dětských i dospělých seskupení. Nechyběl ani místní Malý Ječmínek Chropyně.

„Doufáme, že je to předvoj budoucí generace tanečníků. Fungují tu totiž i dospělí, ale momentálně se nescházejí. Každý má své osobní starosti. Byla by však škoda, kdyby se tu Hanácké slavnosti konávaly, a přitom ve městě nefungoval žádný soubor,“ konstatovala Bělíková. Čtrnáctý ročník akce nabídl po tři dny celou řadu akcí. V neděli se například konaly cyklistické závody, kácení máje či zábavné odpoledne pro děti.

Během dne se ale také ze zámecké zahrady nesla chromovaná záře, sraz tam totiž měli motorkáři a majitelé historických vozidel. Je už naštěstí déšť nepokropil.

S vozem Citroen 2CV, rok výroby 1984, přijel Vlastimil Hofr. Moc benzinu však cestou na sraz neprojel, je totiž místní.

„Pořídil jsem si vůz zhruba před dvěma měsíci, víceméně na přání dcery. Vždycky toužila po něčem takovém. Mimo jiné vlastní i Volkswagen Brouk,“ pochlubil se Hofr. Své naleštěné auto prý nemá jen na ozdobu.

„Když se auto jen vystavuje, je to špatné. Takový vůz pak nemá žádnou cenu. Když je pěkně, s tím naším jezdíme,“ dodal Hofr. O náhradní díly se prý zatím nestrachuje, při koupi vozu ty nejdůležitější obdržel.