Narodila se ve stejný den jako budoucí panovník – potomek britského královského páru Kate a Williama a nejsledovanější novorozenec současnosti. Ať vás všechny čeká spokojená budoucnost.

Anglie žije oslavami, říkají rodáci v zahraničí

Zlínský kraj, Velká Británie - „Když jsme se dozvěděli, že jede Kate do porodnice, každý si tipoval, zda to bude kluk, nebo holka. Když se večer narodil chlapeček, děcka vlítla v pyžamu do obýváku, vzala si britské vlajky a začala pochodovat, přitom si zpívala britskou hymnu. Jsou toho plné zprávy," říká jednadvacetiletá Ludmila Pěchulová, která dělá au pair v britském Berkshire.

Před Buckinghamským palácem čekají lidé, aby si vyfotili Kate přijíždějící z porodnice. „Kamarádka, Britka Ellie, mi řekla: všichni jsme teď trochu blázni. Někteří jim pošleme dárečky, pohlednici nebo aspoň malé přání. Keramici vyrábí hrnečky a talířky s novým motivem narozeného prince. Spoustu z nás bude mít party a společnou večeři s kamarády, protože budeme živi, když se on stane králem," dodává Pěchulová. Charles Anthony Burton z Velké Británie, který žije už řadu let na Zlínsku, nejprve tipoval, že se Kate narodí holčička a že ponese jméno Diana Viktorie. „Lady Diana byla velmi statečná a dobrosrdečná žena, která se starala o blaho chudých a nemocných. Byla svým způsobem symbolem pravé ušlechtilé princezny. Ale jsem rád, ať už je to děvče, či chlapec, hlavně že je dítě zdravé a vévodkyně Kate v pořádku," pousmál se Charles.

Dokáže si prý představit, jak se lidé v Anglii sdružují v kavárnách a restauracích a slaví. „I já bych slavil, kdybych nebyl nyní v Českém ráji. Ale oslavím to později. Je to mimořádná událost," dodává Burton.

Devětadvacetiletý Vlastimil Loukota, původně ze Vsetína, nyní žije v Sheffieldu. Vzpomíná, že celá Anglie s napětím očekávala příchod potomka do královské rodiny. „Nyní následovníka řádně oslavuje celá země. Všude se prodávají suvenýry. Osobně si myslím, že zachování královské rodiny je pro Spojené království přínosem. Miminku přeji do života hlavně zdraví a pohodu," popřál Loukota.

„Žije tím celá země," potvrdil i Vítězslav Lanc, student z Uherského Hradiště, toho času v Británii. Osobně by princátku popřál, aby mu novináři dali pokoj. „To, že už tři týdny nepřetržitě „kempovali" před nemocnicí, kde se mělo narodit, je docela šílené. Jinak mu přeji, ať je hezké po mamince a chytré po tatínkovi," dodal Lanc.

Přání maminek

Přejeme štěstí, zdraví a lásku. Tak se dají shrnout přání čtyř maminek, kterým se ve Zlíně narodilo dítě ve stejný den jako britské princátko. „Má u nás nevěstu," smála se například Renáta Pospíšilová z Holešova, která přivedla na svět dceru Justýnku. „Hodnou princeznu bych mu přála," dodala Petra Sporeková z Vysokého Pole, která porodila synka Denise. „Malý princ by měl hrát v budoucnu hokej, stejně jako náš syn Matyáš," dodala zase Gabriela Karešová ze Zlína. „Ale hlavně s ním buďte šťastní jako my z naší Lucinky," přeje Hana Lukovicsová z Rackové.