"Podle VZP je problém například v tom, že zde nemáme biochemickou laboratoř, jež by fungovala čtyřiadvacet hodin denně, po stejnou dobu by zde měl být i rentgenolog, chybí nám i cétéčko," vyjmenoval Končický.

Podle starostů okolních obcí je zachování akutní péče ve Slavičíně velmi důležité především v zimním období. Zlín je totiž vzdálený asi 35 kilometrů a při námraze a vydatné sněhové nadílce může cesta do krajské nemocnice trvat i hodinu a půl.

Konečné rozhodnutí ještě nepadlo, podle starosty je ale zřejmé, že VZP smlouvu s nemocnicí na akutní péči pro rok 2008 již neprodlouží. Se zástupci pojišťovny a Zlínského kraje chce proto v nejbližší době uspořádat veřejnou debatu. "Ať se argumenty pěkně položí na stůl a lidé slyší názory přímo od nich," vysvětlil.

Městská nemocnice Slavičín má 47 akutních lůžek, tři z nich slouží pro jednotku intenzivní péče, šest z nich pro intermediární péči a zbývající lůžka slouží pro standardní péči interním pacientům.

Výběrová komise ministerstva zdravotnictví vydala obdobné stanovisku také pro soukromou nemocnici Atlas ve Zlíně a soukromé sanatorium Area Medica ve Valašském Meziříčí. Vedení obou zařízení se rovněž snaží toto doporučení zvrátit.