Menší finanční obnos na letošní rok uvolní radnice v Hulíně pouze na zřízení klubovny pro děti, která sídlí v tomtéž objektu. Středisko pro mládež by mělo sloužit svému účelu do konce letošního roku.

„Rádi bychom ze Skopalíkova muzea udělali centrum kultury. Na větší rekonstrukci ale zatím nemáme prostředky. Prozatím se soustředíme jen na zřízení klubovny,“ informoval Roman Hoza.

O zachování památného objektu, ve kterém vznikne dětská klubovna, usiluje i poslankyně Michaela Šojdrová

Členové Spolku přátel Skopalíkova muzea, kteří se o objekt starají, mají s muzeem ale veliké plány.
„Rádi bychom ho rozšířili a dali do pořádku vnější fasádu. Byl se tu už také podívat statik,“ řekla členka spolku Marta Konečná.
O plánech příznivců muzea starosta Hulína ví, situace však podle něj není tak jednoduchá.

„Kromě fasády je tam také potřeba vyměnit okna. V minulosti však naše město špatně hospodařilo, miliony na opravu tudíž nemáme,“ podotkl Hoza.

O lepší stav instituce se do jisté míry snaží zasadit také poslankyně parlamentu Michaela Šojdrová z Kroměříže.
„Takový historický a památný odkaz by mě být zachován. Jednala jsem v tomto směru už se starostou města a ředitelem Muzea Kroměřížska,“ vyjádřila se Šojdrová s tím, že kvůli velké pracovní vytíženosti jí na víc čas zatím nezbyl.

„Vážím si velice aktivit tamních členů, ale více se iniciovat nemohu,“ dodala poslankyně, která má k Záhlinicím velice blízko.
„Do zmíněné osady jsme za mala chodili na výlety pěšky. Příbuzní z maminčiny strany pocházejí z Hulína,“ prozradila Šojdrová.