Nově vymalované prostory budou v září čekat například na děti v Roštíně.

„Během prázdnin by nám malíři měli natřít chodby, ale zatím se ještě nikdo neozval,“ povzdechla si ředitelka Základní školy Roštín Jaroslava Plachá.

„Uvítali bychom i zateplení fasády, toho se ale letos nedočkáme, snad jindy,“ dodala Plachá. Natěračské práce zahájí v letních měsících také v mateřince v Záříčí.

„Žádné velké opravy ale nechystáme, budeme opravdu jen malovat,“ prozradila tamní pracovnice Jiřina Červinková.

V Lutopecnách řeší následky potopy

V Lutopecnách zase musejí o prázdninách vyřešit následky havárie, která se jim nedávno přihodila.

„Když dělníci pracovali na nové střeše, začalo pršet a jedna třída byla zatopená. Takže se škody musejí napravit,“ informovala pracovnice mateřské školy Simona Zlámalová.

V Chvalčově se buduje tělocvična a skatepark

Nového či opraveného sportoviště se pak dočkají školáci z kroměřížské základní školy Zachar a školáci z Chvalčova.

„V areálu se už nyní buduje nová tělocvična s hřištěm, které bude sloužit i široké veřejnosti. Doposud nic takového v obci nebylo. Na tělocvik jsme museli upravit jednu třídu, kde školáci cvičili,“ upozornil ředitel chvalčovské základní školy Zdeněk Hnila.

Zmíněné sportoviště pak lidem nabídne hned několik sportovních možností.

Podle ředitele tam totiž bude nejen hřiště s umělým povrchem, ale také hřiště pro nejmenší nebo skatepark. „Ukončení prací je ale naplánované na konec letošního roku,“ poznamenal Hnila.

Do rekonstrukce části hřiště se pustí také v kroměřížské Základní škole Zachar.

Hřiště čeká umělý povrch

„Letošní mimořádnou investicí bude renovace sportoviště. Akce bude zahrnovat výměnu stávajícího trávníku na hřišti uprostřed atletického oválu za moderní víceúčelový umělý povrch. Rekonstrukce přijde na devět milionů korun, přičemž bude rozdělena do dvou let,“ sdělil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

V dalších školských zařízeních zřizovaných kroměřížskou radnicí pak město chystá jen pravidelnou údržbu.

„Vzhledem k poměrně velkým investicím v uplynulých letech jsou školy v dobrém stavu,“ vysvětlil Zrna.

„Výjimkou je jen budova Mateřské školy Trávník, kde dojde k sanaci vlhkého zdiva s investicí za téměř čtyři sta tisíc korun,“doplnil informace Zrna.