Výlety do větších vzdáleností preferují například pedagogové holešovské I. základní školy.
„Naši deváťáci byli letos třeba v Adršpachách, jedna třída navštívila i polský Krakov,“ přiblížila zástupkyně ředitelky Jarmila Hanáčková. „Nižší ročníky se naopak pohybují spíše po okolí,“ dodala Hanáčková.

Učitelé dnes s dětmi často jezdí i na vzdálenější místa, rodiče nejsou proti

Do různých koutů České republiky se podívají také žáci Základní školy v Břestu. „Letos jsme pořádali výlety do Jeseníků i na Šumavu. Některé třídy ale zvolily i stanování v okolí,“ uvedl ředitel školy Pavel Talla s tím, že jsou tyto aktivity mezi dětmi velmi vítané.

„Bývají vždy nadšené. S nevolí jsem se nesetkal ani ze strany rodičů, kteří školní výlet berou jako pomyslné vyvrcholení roku,“ vysvětlil Talla.
S nesouhlasem rodičů se nesetkali ani učitelé Jubilejní základní školy T. G. Masaryka v Rusavě. „Vždy výlety podporují, nemáme s tím problém.

Radost mají většinou i děti, jsou ale samozřejmě občas výjimky, kdy se jim jet nechce,“ podotkla ředitelka školy Jana Podolová.
Zároveň dodala, že učitelé většinou volí výlety pouze po okolí. „Chceme, aby to nebylo finančně náročné,“ dodala Podolová.