„Město za rekonstrukci školní jídelny zaplatí 5,34 milionu korun. Předběžně jsme očekávali, že veškeré práce včetně modernizace stravovacího systému přijdou na 6,68 milionu korun. Díky výhodnější nabídnuté ceně ale nakonec bezmála milion a půl ušetříme a posuneme na realizaci dalších investičních akcí,“ řekl starosta Tomáš Opatrný.

V prostorách školní jídelny se počítá s výměnou podlahovin a obkladů, s instalací nových rozvodů elektřiny, s výměnou akustického podhledu včetně osvětlení a s novými rozvody vody v prostoru nad podhledem.

Dosluhující unimo buňky v Těšnovicích nahradí nové.
Unimobuňky a psí park. Vítězné projekty Vaší Kroměříže vzniknou letos

„Plánované práce zahrnují rovněž přípravu na přepojení dešťové kanalizace. Dojde i na pořízení nových žaluzií, parapetů a dalších interiérových prvků,“ přiblížila Šárka Kučerová z kroměřížské radnice s tím, že součástí obnovy školní jídelny bude rovněž kompletní výměna výdejního pultu jídel a změna jeho tvaru včetně gastro vybavení a modernizace celého stravovacího systému.

„Do jídelny v ZŠ Zachar chodí na obědy žáci a zaměstnanci školy, ale stravují se tu také lidé zvenčí. A pro všechny je důležité jak příjemné a komfortní prostředí, tak i funkčnost a dodržování hygienických zásad. To vše umožní a pracovníkům jídelny usnadní modernizace jídelny,“ doplnil místostarosta Karel Holík.

Základní škola Zachar je třetí největší školou v Kroměříži a navštěvuje ji zhruba pětistovka žáků.