Osmičlenné družstvo tvořené napůl dívkami a chlapci bylo nejlepší v deseti atletických disciplínách. „Děti dosáhly historického úspěchu, v Kroměříži pokud vím nemáme jiné družstvo, které by vyhrálo republikovou soutěž,“ upozornil učitel Vítězslav Tesařík.

OVOV je součástí projektu Sazka olympijský víceboj. Finále v Brně se účastnilo 640 dětí ze 196 škol a s nimi přes dvě stovky učitelů. „Když se něco povede jednou, může to být náhoda. Podruhé je to dobré, ale potřetí už je za tím vidět systémová práce dětí i trenérů. Půlka republiky musí být naštvaná, když na závody přijedete,“ ocenil vítěze kroměřížský starosta Jaroslav Němec, který vítězné družstvo přijal na radnici.

Žáci narození v letech 2003 až 2006 absolvovali skok do dálky, trojskok, běhy na 60 a 1000 metrů, hod kriketovým míčkem i medicinbalem, shyby, sedy lehy, kliky i skákání přes švihadlo.

„Každý měl trochu nervy, ale i přes některé méně povedené disciplíny se to nakonec podařilo,“ zhodnotil Filip Spáčil, který radost z vítězství poznal letos stejně jako dva jeho parťáci opakovaně. Zbytek družstva tvořili nováčci.

Podle ředitele školy Oldřicha Gejdy se dětem vyplatila pečlivá příprava o prázdninách, která byla dobrovolná. „Není to možná nejlepší družstvo v republice, ale bylo připravené nejlépe,“ ocenil píli svých svěřenců Vítězslav Tesařík. Škola z Oskola podle něj letos závodům dominovala, při první výhře v roce 2015 se přitom k poháru propracovala z průběžné sedmé příčky, loni ze čtvrté.

„Letos jsme vedli od začátku a jen jsme si hlídali náskok. Neměli jsme soupeře,“ potěšilo učitele..

Klání je mezi dětmi populární také proto, že mají možnost potkat se s úspěšnými olympioniky. Ambasadorkou Sazka olympijského víceboje je třeba bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, finále se účastnily desítky dalších olympioniků. Děti ze ZŠ Oskol, jejichž patronkou byla reprezentantka v basketbalu Iva Večeřová, se do finále dostaly díky úspěšnému zdolání okresního a krajského kola soutěže.