Učitelé z Martinic pro ně v rámci projektu Týden inkluze připravili občerstvení, zajímavé hry a soutěže o krásné ceny. Děti se nejen pobavily, ale naučily se i spoustu nových věcí.

Z dětského domova v Liptále si přijelo zahrát a zasoutěžit šest dětí ve věku zhruba od devíti do patnácti let.

„Povedlo se nám hezky spojit návštěvu Dne integrovaného záchranného systému v Holešově se setkáním s milými kolegy a dětmi z martinické školy. Naši školáci dostali od paní učitelek v základní škole výborné občerstvení, pití a po obědě na ně čekaly výtvarné soutěže a sportovní odpoledne na hřišti,“ prozradila ředitelka dětského domova Eva Žůrková.„Žáci si prohlédli výstavku, kterou máme na chodbě. Týká se převážně ekologické tematiky. Povídali jsme si s dětmi, jak mají správně třídit odpad, co je to vůbec recyklace a jak ulehčit životnímu prostředí. Potom už čekala malé i velké školáky výtvarná soutěž v jedné z našich tříd. Odpoledne patřilo sportovním aktivitám na hřišti,“ zrekapitulovala také ředitelka školy v Martinicích Ivana Chramostová.

Školáci si za odměnu odnesli pamětní listy, mince s obrázkem školy a jiné zajímavé dárečky. I mezi dětmi se setkání dvou škol těšilo velké oblibě.

„Moc se mi tady líbí. Paní učitelky jsou hodné a celá budova je teď pěkně opravená. I občerstvení tu mají výborné,“ radovala se školačka Marie Čadílková.

„Nedávno jsme oslavili výročí sto padesát let od založení školy. V souvislosti s tím jsme také dostali nový název a to Základní škola Jana Bezděka podle jednoho z odbojářů z období druhé světové války. Opravili jsme teď u nás sociální zařízení a třídy. S úklidem po zednických pracích vypomohli ochotní rodiče žáků. Chceme, aby naše škola vypadala hezky a dětem se v ní líbilo,“ přeje si ředitelka Chramostová.