„Je to dobrý, že nemusím chodit do školy. Co budu dělat, ještě ale nevím. Možná půjdu na pár dnů k babičce,“ svěřil se školák Kuba Konečný ze Zdounek.

Jasno, jak naložit se svým volným časem, má už naopak čtyřletá Sašenka Olšová z Kroměříže. „Já se budu koupat v bazénu, v písku si udělám pískové boty, taky půjdu na hřiště a budu se dívat na pohádky v televizi,“ prozradila předškolačka.

Spoustu aktivit v podobě příměstského tábora nabídlo zájemcům na tento týden například kroměřížské středisko pro volný čas dětí a mládeže Šipka.

„Přihlásilo se nám na něj dvaadvacet dětí. Docházejí k nám zhruba na půl osmou ráno a rodiče si je mohou vyzvednout od půl čtvrté,“ informovala tamní pracovnice Hana Žižková.

Každý den se školáci mohou těšit na něco jiného. „Aktivity se odvíjejí podle počasí. V plánu jsou výlety, plavání nebo nejrůznější hry,“ nastínila Žižková.

Příměstský tábor nabídlo dětem i holešovské volnočasové středisko TyMy, zájem tam ale o něj nebyl.

„Dneska jsme alespoň vyrazili se skupinou dětí na pětidenní pobyt na Troják. Doufáme, že si tu i pořádně zalyžujeme,“ sdělila vedoucí zařízení Jarmila Vaclachová.

Kdo se rozhodl z dětí zůstat raději v Holešově, může přijít za zábavou do TyMy. „Každý den od desíti do dvanácti si tam mohou hrát hry, jako třeba stolní fotbal, kulečník nebo si mohou zacvičit. Od čtrnácti do osmnácti hodin jsou připraveny tvůrčí dílny a jiné spontánní aktivity,“ dodala Vaclachová.

O zpestření jarních prázdnin nejsou ochuzeny ani děti žijící v kroměřížském dětském domově. Ty totiž vyrazily na týden do Jizerských hor.

„Zůstala nám tu jen skupinka středoškoláků a vysokoškoláků, kteří se zabaví sami, nebo mohou využít aktivit s vychovatelkami,“ podotkla ředitelka domova Anna Hejná.

Zatímco děti si užívají jarních radovánek, dospělí na to svým způsobem v uvozovkách doplácejí. Kvůli prázdninám totiž nejezdí školní autobusy. „Kdo nyní cestuje autobusem, musí počítat s omezeními. Nejezdí některé školní spoje,“ potvrdil náměstek autobusové dopravní společnosti Krodos Bus Vladimír Dostál.