Investice míří do zásadních rekonstrukcí střech, kuchyně nebo rozvodů elektřiny. Práce začnou prakticky hned po skončení školního roku, výjimkou je právě základní škola na Komenského náměstí.

„Tam je rekonstrukce střechy natolik rozsáhlá, že abychom ji stihli, museli jsme začít už v květnu. Do výuky v posledních týdnech školy však práce nezasahují,“ uvedl místostarosta města Karel Holík. „Lešení je zatím jen z vnější strany budovy, ve dvoře je totiž školní hřiště, využívané v hodinách tělocviku,“ dodal.

Konec prací, které vyjdou na šest milionů korun, se předpokládá v průběhu září. Budova pak bude mít novou krytinu na celém objektu, mimo rohové věže. Zasáhnout se musí i do krovu, protože střechou zatékalo a vlhkost konstrukci poškodila.

„Stav městských budov obecně není dobrý a platí to i o školách, proto se na ně soustředíme. Opravy střech jsou stěžejní,“ doplnil starosta města Tomáš Opatrný.

O něco jednodušší budou práce na střeše základní školy U Sýpek, za téměř pět milionů korun, a mateřské školy Mánesova. Tady budou koncem prázdnin kromě střechy nové také rozvody vody, topení a vodovodní přípojka. Celkem práce vyjdou na zhruba tři a půl milionu.

Díky soutěžím jsou ceny prací levnější

Vůbec největší investice letos zřejmě půjde do základní školy Zachar, kde se za 5,3 milionu korun kompletně zrekonstruuje jídelna, a za dalších zhruba pět milionů odvodní střechy a zrekonstruují kanalizaci v celém objektu a elektroinstalaci ve třetím podlaží. Dodavatel této stavby teprve vzejde ze soutěže.

„V soutěžích se nám zatím podařilo všechny stavby zajistit levněji proti projektovým cenám. Třeba střecha na Komenského náměstí se namísto plánovaných devíti milionů vysoutěžila za šest,“ řekl starosta. Střecha na škole U sýpek vyjde namísto 7,2 na necelých pět milionů a na rekonstrukci školní jídelny na Zacharu ušetří radnice oproti předpokladu 1,3 milionu korun.

Mateřskou školu Páleníčkova čeká přes léto kompletní oprava elektroinstalace, školku Trávník zase rekonstrukce budovy, která zahrnuje úpravu rozvodů topení, přemístění kotle a ohřívače vody, odvlhčení zdiva nebo částečnou výměnu oken a dveří. V Postoupkách zase opraví kanalizaci.

Vybrali jsme pro vás: