Dražba se uskuteční 4. října v 10 hodin v areálu Kroměřížských technických služeb (KTS) v Kaplanově ulici číslo. K mání bude Škoda Felicia, Škoda Octavia, Ford Focus, Ford Mondeo, Peugeot 205, Peugeot 308, Renault Clio, Fiat Marea a Opel Agila.

Krytý plavecký bazén v Kroměříži. Srpen 2022
Priorita Kroměřížanů? Postavit, či zrekonstruovat plavecký bazén

Jejich vyvolávací cena se pohybuje od 400 korun do 2000 korun. Prohlídka automobilů se uskuteční v den dražby od 9:15 do 9:45 hodin v areálu KTS.

„O zbylých pět z 19 odtažených vozidel projevili zájem provozovatelé, město tak tyto automobily do dražby dát nemůže,“ uvedl mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Provozovatelé mají tři měsíce na vyzvednutí

Město pokračuje v odstraňování vraků z ulic města i letos.

„Dosud bylo v tomto roce nahlášeno 23 vozidel. Šest si odtáhli sami jejich provozovatelé. U tří vozidel bylo zjištěno, že provozovatel zemřel, město tak musí počkat na výsledek dědického řízení. U ostatních automobilů byl provozovatel vyzván k jejich odstranění a nyní čekáme, až uplynou všechny zákonem dané lhůty, abychom případně mohli vozidlo odtáhnout do areálu KTS,“ popsala Ivana Bukovská z kroměřížské radnice.

Den uniformovaných sborů
Den sborů v Kroměříži láká na americkou techniku či gripeny. Přijede i Masaryk

Provozovatelé odtažených vozidel mají tři měsíce na to, aby si je z areálu KTS vyzvedli.

„Někteří tak učinili a zaplatili technickým službám náklady na odtažení. Pokud si provozovatel auto nevyzvedne tři měsíce od doručení oznámení, může silniční správní úřad rozhodnout o prodeji vozidla v dražbě,“ vysvětlil Vondrášek s tím, že v případě, že se auto kvůli nulové hodnotě prodat nepodaří, čeká vrak likvidace.

Úředníci mohou auto odemknout

Nahlásit lze vozidlo, které má nejméně půl roku propadlou technickou kontrolu.

„Jeho provozovatel má dva měsíce od doručení výzvy na to, aby auto sám odstranil, nebo ho podrobil technické prohlídce. Pokud se tak nestane, město vrak odstraní samo,“ upozornil mluvčí.

Pokud na automobilu nejsou tabulky se státní poznávací značkou ani není zvnějšku viditelné identifikační číslo vozidla (VIN), a tedy není možné zjistit, zda má platnou technickou kontrolu, může silniční správní úřad vůz ohledat.

Ilustrační foto
Petice proti záchytnému centru pro migranty v Holešově podepsaly stovky lidí

„Uzamčené vozidlo otevře, zjistí VIN a tedy provozovatele vozu, a poté jej zase zamkne. Další postup je stejný jako u vozidla se státní poznávací značkou, které má šest měsíců propadnutou technickou kontrolu,“ uzavřel Vondrášek.