Celá délka svahu pod sněhem: tak vypadá v těchto dnech podle tamních provozovatelů lyžování na Rusavě. V sobotu se tam lyžuje do osmi, v neděli pak do sedmi hodin do večera. Sjezdovku aktuálně pokrývá vrstva technického sněhu, která místy dosahuje až čtyřiceti centimetrů.

„Teploty však nejsou moc příznivé a měly by se během příštího týdne vyšplhat dost nad nulu. Uvidíme, jak dlouho sníh vydrží. Lyžaři by však měli těchto podmínek využít a vyrazit na svah," upozornil tamní provozovatel Miroslav Ludvík.

Například na Stupavě jsou spuštěny všechny vleky včetně dětského lana. Hlavní sjezdovku místy pokrývá až osmdesát centimetrů technického sněhu. Vleky jsou spuštěny každý den od půl deváté ráno do půl deváté do večera. Mimo jiné jsou návštěvníkům k dispozici tamní servis i lyžařská škola.

Na neděli na Trojáku pro návštěvníky připravili veřejnou lekci snowboardingu. Kurz bude probíhat v hodinových intervalech a to od jedenácti a od šestnácti hodin. Účast je podmíněna platným čtyřhodinových skipasem a určena pokročilejším snowboardistům.

„Akce je především o procvičování stylu ježdění. Instruktor snowboardisty upozorní na chyby a doporučí jim zlepšení metodiky," dodal tamní provozovatel Jakub Juračka.

Zimní nadšenci si tady mohou užívat jízdy na zprovozněných sjezdovkách A, lehké trati i ve skiparku. Sníh tady dosahuje místy až šedesát centimetrů.

Víkendové lyžování nabízí také skiareál Tesák. V provozu je Cvičná louka, na které se v sobotu lyžuje do osmi hodin do večera. V neděli je pak provoz zkrácený do pěti hodin.

„Vzhledem k provozu jednoho vleku na Cvičné louce, jezdíme o víkendu za levnější týdenní jízdné," upozornili provozovatelé Tesáku.