Na některých místech se brzy návštěvníkům otevře možnost prvního letošního lyžování

S vrtošivostí přírody bojují i v Jasenné na Vizovicku. „Zahájení sezony se těžko určuje. Záleží na tom, jaké bude počasí. Letos nebudeme uměle zasněžovat, protože investor se rozhodl odstoupit,“ sdělil František Maliňák. Podle něj se tedy letos budou muset spolehnout na přírodu a počkat si na přírodní sníh. „Jakmile to bude možné, spustíme vleky,“ dodal. Ceny oproti minulému roku budou v Jasenné sníženy.

Lyžařské středisko Stupava na Uherskohradišťsku už se na sezonu připravuje. „Zasněžení trvá asi týden. Cenové relace se pro letošní rok nemění,“ dodala provozovatelka lyžařského střediska Bohdana Orlová. Podle ní k zasněžení používají jak sněžná děla, tak i sněhové tyče.

Vylepšení pro návštěvníky nabídne Ski Areál Troják. „Pokud počasí vydrží, zahájíme sezonu 10. prosince. Areál jsme nově ozvučili,“ řekl jednatel Ski Areálu Troják Jakub Juračka. Podle něj již od čtvrtka zasněžují. Cenové relace se měnit nebudou.

„Vysněžit areál stojí v řádu statisíců až milionu korun, přiblížil tamní situaci generální ředitel zlínského svahu Michal Cepek. Zvláštností zlínského svahu jsou unikátní umělé kartáče. V 70. letech byl totiž na tomto místě koberec z plastu pro účely lyžování v létě. Dodnes se na něm lyžuje a obzvláště v zimě pomáhá udržet sníh déle na sjezdovce. „Areál je rozšířen o jeden dětský vlek,“ doplnil. Podle něj bude i větší snow park, na kterém se spolupracovalo se snowboardisty. Ti sami se podíleli na navrhování překážek.

Při oslavách nového roku se lze zúčastnit silvestrovského lyžování. Jízdné bude zlevněno a vstup bude zdarma. Silvestrovská oslava bude zakončena velkým ohňostrojem. „Zveme všechny lyžaře a sportovce na oslavu nového roku pod širým nebem zde na zlínském svahu,“ uvedl.

Sjezdovky Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích se rovněž zasněžují. Ceny skipasů se letos téměř nemění. Jako bonus přibyl vstup do termálních bazénů zdarma. Menší novinku pak představuje pohádková lyžařská školka u sjezdovky Razula. Tímto vycházíme vstříc rodičům, kteří si sami chtějí zalyžovat a přitom mít děti na dohled,“ dodal ředitel Ski areálu Razula Leo Bača.

Novinkou je i bonus pro ty, kteří si koupí půldenní, celodenní nebo „delší“ permanentku.„Při koupi skipasu s výjimkou bodového je v ceně vstup zdarma na hodinu do nových termálních bazénů se slanou vodou ve Wellness Horal, které nyní dokončujeme a otevřeme na přelomu roku. Běžně jinak bude stát vstup 190 korun na dvě hodiny,“ doplnil Michal Vala z turistického resortu Valachy, pod který Razula patří.