„Místo se změnilo na základě názoru odborníků, kteří kroměřížský kulturní dům prohlíželi. Shodli se, že by kapacitně neunesl tak velký počet delegátů, obrazovek a dalšího vybavení,“ potvrdila včera Deníku krajská tajemnice KDU–ČSL Karla Vaculínová.

Prostory kroměřížského Domu kultury si zatím organizátoři sjezdu předběžně zamluvili, v nejbližších se to ale chystají zrušit. Setkání nakonec bude hostit stejné zařízení ve Vsetíně. „Už předem bylo dohodnuto, že sjezd bude ve Zlínském kraji. A Vsetín jako jediný přicházel v úvahu,“ poznamenala Vaculínová s tím, že k dispozici jsou tam mnohem větší prostory.

Přípravy na kongres ale změna místa podle ní neovlivní. „Pokračovat budeme stejně, jako by to bylo v Kroměříži,“ dodala Vaculínová.

Z trochou nadsázky se dá říct, že se sjezd přesouvá z bašty předsednické kandidátky a kroměřížské poslankyně Michaely Šojdrové do domovského města současného předsedy a možného protikandidáta Jiřího Čunka. Podle Šojdrové by to však na volbu nemělo mít výraznější vliv.

„Dům kultury v Kroměříži je velmi krásný, ale bohužel o něco menší, než bylo potřeba. Tu změnu respektuji a věřím, že i ve Vsetíně dokáží vytvořit příjemné prostředí,“ nechala se slyšet poslankyně.

O tom, zda při volbě nakonec uspěje, se rozhodne 20. a 21. června, kdy se kongres koná.