„Myslím, byť mi toto hodnocení nepřísluší, neboť nejsem politickým analytikem, že stejně jako jiné politické strany tak i ODS si v průběhu těchto let prošla obdobím dětských nemocí, prohrami i výhrami, tedy vším, co běžný život přináší,“ podotkl starosta města Holešov Zdeněk Janalík.

V posledních letech se strana potýkala se spoustou problémů a to se ne všem jejím členům líbí. „Aféry vyplouvají na povrch a vzájemné házení špíny jeden na druhého se mi vůbec nelíbí. Doufám, že se budeme vyvíjet jiným způsobem,“ řekla Deníku kroměřížská zastupitelka za ODS Jitka Dvořáková.

Dále se jí nelíbí aktuální situace pravicové vlády, přesněji řečeno stav, kdy si ODS jakožto nejsilnější koaliční strana nemůže prosadit svůj program.
Také podle starosty Hulína Romana Hozy je faktem, že situace není dobrá, a partaj nemohla výročí oslavit tak, jak by si asi přála.

„I tím je pak naše základna dost znejistěna. I já vybírám členské příspěvky a vidím, že jistý úbytek členů pozorujeme. Je ale pravdou, že ono to tak bývá vždycky. Přijímáme i nové členy ale ten odliv to bohužel převyšuje. Nejde v podstatě ani o nové strany, jde o prostě o to, že ODS není v kurzu,“ dodal Hoza.

Podle starostky Kroměříže Daniely Hebnarové je dvacet let málo. Občanská demokratická strana roste a vyvíjí se, jelikož každý krok, ať už pozitivní či negativní, je krokem vpřed.

„Důležité je nestát na místě, nebo se dokonce nepropadat zpět. Naše strana v Kroměříži se změnila k lepšímu, stala se sjednoceným týmem. U většiny hnutí vždy docházelo k nedorozuměním a turbulencím, a výsledkem byla obměna, ať už generační nebo názorová,“ uzavřela Hebnarová.

JAKUB ŽIDLÍK