„Každý bojoval sám za sebe, byla to soutěž jednotlivců,“ upřesnila cvičitelka hip hopu v Šipce Tereza Slaníková.

V kroměřížském středisku podle ní tancují prvním rokem a také soutěž se tam proto uskutečnila teprve poprvé. „Určitě chceme soutěžit i v budoucnu, i na větších akcích, než jen na těchto místních,“ doufá Slaníková.

Cvičitelka po boku s Monikou Strašákovou, která se hip hopu věnuje řadu let, se soutěžící snažila navnadit tanečními ukázkami. Vítěze dívky vybíraly podle schopností, které dokázaly soutěžící předvést během jedné minuty.

„V kategorii šest až deset let zvítězil Dominik Henzely, druhá skončila Denisa Jadrníčková a třetí Júlie Knoblochová,“ pochválila cvičitelka.

Mezi dětmi ve věku jedenáct až patnáct let získala pomyslný bronz Jana Hlobilová, stříbro patří Elišce Patrmanové a na nejvyšší stupeň vítězů se postavila Martina Mikešová. „Hip hop mě hodně baví. Je to moderní, pěkný a rytmický tanec,“ pochvalovala si vítězka z Chropyně.

Ona i její spolutanečnice už se prý velice těší na větší soutěže. „Nejvíc se připravujeme na kroměřížský Den tance, který bude asi v červenci,“ doplnila Eliška Patrmanová.

Právě tento tradiční taneční svátek bude prvním větším veřejným vysoupením hip hopové skupiny ze Šipky. „Trénujeme jednou týdně, vždycky hodinu. Moc nás to všechny baví. Hip hop je čím dál více rozšířený,“ zhodnotila další z členek týmu Marta Šcudlová.