Šestadvacetiletý cyklista byl pozitivně testován při tréninku 8. června, tedy měsíc před startem Tour de France, která pro Sinkewitze skončila po dojezdu nedělní etapy vinou srážky s divákem. Letošní vítěz tradičního květnového závodu Kolem Henningerské věže je v současné době s vážnými zraněními obličeje v hamburské nemocnici. „Já? Jak to že já? O tom nic nevím. To nemůže být pravda,“ řekl Sinkewitz agentuře DPA v reakci na svazové prohlášení. „Teď mě čeká operace čelisti, nemůžu se starat o další věci,“ dodal jezdec, kterého okamžitě jeho tým T-Mobile suspendoval.

Sinkewitz má nyní pět dnů na rozhodnutí, zda chce provést druhou kontrolu odebraného vzorku. Pokud se jeho provinění potvrdí, čeká ho disciplinární řízení a trest. Podle DPA obsahoval cyklistův vzorek moči testosteron a epitestosteron v poměru 24:1, povolená koncentrace je přitom 4:1.

Německé veřejnoprávní televizní stanice ARD a ZDF ukončily své každodenní přenosy z Tour de France

Pro T-Mobile, do jehož kádru patří i talentovaný Čech František Raboň, je nejnovější dopingová aféra těžkou ranou. Tým po odhalení podvodů z 90. let vyhlásil letos vlastní antidopingový program, jímž se chtěl odstřihnout od dopingové minulosti. Navíc stáj provází i smůla na Tour, z níž museli vedle Sinkewitze odstoupit ještě další dva jezdci Mark Cavendish a Michael Rogers.

Na nový dopingový případ rázně zareagovaly německé veřejnoprávní televizní stanice ARD a ZDF a s okamžitou platností až do vyřešení případu ukončily své každodenní přenosy z Tour de France. Představitelé obou programů tak splnili svůj slib daný před startem, že v případě dopingového skandálu končí s vysíláním.

Reakce ARD a ZDF není prvním opatřením ze strany německých médií ohledně referování o Tour de France. V souvislosti s dopingovými skandály v cyklistice informoval už před startem závodu list Berliner Zeitung, že jeho zpravodaj na místě bude o Tour psát pouze ve formě deníku a nebude se věnovat průběhu etap.

VÍCE ZPRÁV Z REGIONU ČTĚTE NA: http://kromerizsky.denik.cz/zpravy_region/