Například v Rekreačním areálu Na Trojáku už totiž nemají na dobu kolem Silvestra ani jeden volný apartmán.

„Všechny jsou zamluvené, nyní už nabízíme jen hotelové pokoje. Musím to zaklepat, ale zatím se nám doposud vždycky dařilo všechny obsadit,“ řekla Deníku tamní manažerka Radka Kovářová.

Hostům slouží otevřená kuchyně, kde mohou popíjet a jíst, co chtějí.

„Organizovanou zábavu nechystáme už dva roky. Máme jen reprodukovanou hudbu a hosté jsou o sto procent spokojenější,“ vysvětluje Kovářová.

Volné pokoje mají i v hotelu Rusava. „Nemáme totiž ještě hotovou nabídku kulturní zábavy, ale lidé se nám už hlásit mohou,“ podotýká tamní provozní Ivana Hronovská. Podle předběžných plánů se prý klienti mohou těšit třeba na břišní tanečnici.

„Ta by měla mít několik výstupů. Silvestrovský večer se pak bude s největší pravděpodobností odehrávat ve filmovém duchu. Hosté musí přijít v kostýmu nějaké filmové postavy,“ plánuje Hronovská.

V některých regionálních zařízeních však od organizování zábavy pro své klienty raději ustoupili. Důvodem je malý zájem lidí. Své o tom vědí například v kroměřížském hotelu a restauraci Octárna.

„Dlouhodobě už o takové typy oslav není zájem. Jejich organizování se nám navíc ani nevyplatí. Třeba i honoráře na najmutí cimbálové muziky jsou vysoké,“ potvrzuje tamní restaurant manager Vladimír Valouch.

Naplánovat oslavu se zdráhají také v koryčanském hipocentru. „Oslavu Silvestra jsme v minulosti už připravili, ale je to složité. Navíc o to nebývá velký zájem. Když se už někdo přihlásí, zajistíme mu ubytování, ale stravování ne,“ upozorňuje spoluprovozovatelka areálu Stela Dolínková. (jk)