Například v hudební restauraci Stará masna v Kroměříži se slavil Silvestr v maskách inspirovanými filmovými postavami. Mezi originálními převleky zaujaly například postavy z Mrazíka. „Je nás tu pět. Máme půjčené kostýmy od známých: je tu Dědeček hříbeček, Ivánek, Nastěnka, Baba Jaga a samozřejmě nesmí chybět Mrazík," vyjmenovala Veronika Hudečková z Bílan.

Podle ní se všichni skvěle bavili. „Chodíme sem i na koncerty a když jsme se dozvěděli, že tu bude i Silvestr, tak jsme neváhali. Mrazík nás napadl tak nějak spontánně," usmála se mladá dívka převlečená za ježibabu.

Podle Dalibora Vyzuly, provozního restaurace, se tam konal už několikátý ročník. „Vždycky to máme nějak tématicky zaměřené. Minulý rok to byly třeba rockoví důchodci, protože jsme zaměřeni především na tento styl hudby,"vysvětlil Vyzula.

Každá maska podle něj byla oceněna. „Myslím si, že každý kdo přišel v masce si zaslouží ocenění. Takže průběžně mají benefity na baru. Nemá cenu určovat kdo má lepší masku, všechny byly krásné a originální a tančili za doprovodu rockové skupiny Tip Top Q," popsal provozní.

V kroměřížském hudebním klubu Tabu se konal karneval. Mnoho tamních návštěvníků dorazilo ve škraboškách a oslavilo tak nový rok také maskovaní. „Jsme tu s kamarády asi od desíti hodin a slavit budeme určitě až do rána. Byli jsme se na chvíli podívat i na náměstí, popřáli si šťastný nový rok, zkrátka klasický Silvestr," vysvětlil jeden z návštěvníků klubu Roman Mazánek.

Na Velkém náměstí se sešly Kroměřížané, kteří, tam vypouštěli rachejtle a připíjeli na nadcházející rok. Žádný ohňostroj, který by organizovalo město se, ale jak už je tomu několik let zvykem, nekonal.

I v hulínském Kulturním klubu zněla hudba. „Pojali jsme to tradičně hrála tu dechová hudba Hanačka z Břestu, kterou střídal DJ. Udělali jsme jen malou změnu oproti minulým letům, kdy se střídaly dvě živé kapely," řekl ředitel Kulturního klubu Libor Pecháček.

Podle něj nebyl na hulínském Silvestru žádný program. „Chtěli jsme, aby se lidé přišli pobavit a také si zatancovat a né sledovat nějaká vystoupení. Přichystali jsme však novoroční přípitek a také ohňostroj," poznamenal Pecháček.

Menší část lidí ovšem musela i poslední den roku pracovat. Týkalo se to například záchranářů, barmanů a servírek nebo obsluh čerpacích stanic. „Měli jsme tu docela frmol. Lidé jezdili kupovat hlavně alkohol, cigarety nebo slané pečivo," řekla Eva Vaculíková z jedné kroměřížské benzinky.