Program na Hanáckém náměstí začne v 18 hodin první částí koncertu poprockové kapely Reflexy. Na 18.45 hodin je připraveno přání do nového roku, po němž bude následovat ohňostroj, který rozzáří nebe nad městem.

„V 19.10 hodin pak začne druhá část hudebního programu, o kterou se opět postarají Reflexy. Pro návštěvníky bude připravené občerstvení, především horké nápoje,“ dodal ředitel Domu kultury Pavel Sedláček.

Organizované oslavy příchodu nového roku nebyly v Kroměříži dříve obvyklé, lidé se scházeli spontánně na Velkém náměstí.

„Velký ohňostroj se konal několikrát v 90. letech na Velkém náměstí, slavil se jím také příchod nového milénia a v roce 2013 zpestřil oslavy 750. výročí založení města,“ uvedla Šárka Kučerová z kroměřížské radnice.

V letech 2017, 2019 a 2021 se lidé těšili z ohňostroje na Hanáckém náměstí. V letech, kdy ohňostroj nepořádala radnice, Velké náměstí rozzářila pyrotechnika, kterou přinesli sami lidé.

Kde v regionu budou další ohňostroje?

První ohňostroj na Kroměřížsku si budou moci lidé prohlédnout v Hulíně. V areálu tamního letního kina bude po celé odpoledne připraveno promítání pohádek a grotesek nejen pro děti a následně o půl šesté odstartuje ohňostroj.

Nový rok přivítají i v Holešově a to 1. ledna v 17 hodin slavnostním novoročním ohňostrojem v tamní zámecké zahradě. Na ten se mohou těšit i v Bystřici pod Hostýnem, kde rozzáří nebe 1. ledna o půl sedmé večer.