Hotely i chaty se postupně zaplňují. Stále lze však najít místa, kde slavící rádi uvítají

„Poptávka po silvestrovských pobytech se v posledním týdnu rapidně zvyšuje, většina zájemců se dokonce ptá i po několika termínech a místech současně, protože si uvědomují, že již příliš možností nemají,“ uvedl Milan Petr z portálu Turistik.cz.

Každoročním evergreenem jsou horské chalupy a chaty, které si může pronajmout celá skupina a naplánovat si vlastní program. „Ze 70 procent máme chaty vyprodané. Ceny se průměrně pohybují od 200 do 500 korun za osobu na noc,“ dodal. Jejich poskytovatelé nabízejí zejména týdenní pobyty, zatímco hotely přicházejí i s nabídkou kratších pobytů. „O hotelové pobyty není zatím až takový zájem, ale poptávka poroste s příchodem silvestrovských last minute,“ poznamenal.

Ve Zlínském kraji je tradičně největší zájem o lázeňské destinace jako Luhačovice, z horských destinací se nejčastěji ptají na Velké Karlovice. „Zákazníci při výběru zohledňují hlavně cenu a konkrétní lokalitu,“ dodal Petr.

V Luhačovicích místa případným zájemcům ještě stále nabízí. „Lidé se pořád hlásí, ale měli by si pospíšit, protože z kapacity 380 pokojů je již 361 obsazeno. Základní nabídku tvoří především vícedenní pobyty, zpravidla od 27. 12. 2010 do 2. 1. 2011,“ řekl provozní ředitel společnosti Lázně Luhačovice Jiří Dědek.

Jedinečnost jejich nabídky podle něj spočívá především v komplexnosti. „Kromě ubytování máme v ceně balíček lázeňských procedur a navíc i možnost kulturního vyžití, které organizujeme na několika místech v Luhačovicích,“ upřesnil provozní ředitel. Ačkoli dávají přednost vícedenním pobytům, je prý možné, že s koncem roku dojde i na jednodenní pobyty.

Iglú bar ve Zlíně

Mimo to připravují silvestrovskou párty ve zrekonstruovaném hotelu Alexandria. „To bude letos třešnička na dortu oslav v Luhačovicích. Vstupenka na osobu je 1300 korun a stále jsou volná místa,“ láká Dědek.

Přímo ve Zlíně se opozdilcům nabízí zajímavá příležitost na lyžařském svahu, kde se bude lyžovat, sáňkovat i bobovat nonstop až do novoročního rána. Podle provozovatele Michala Cepka za zvýhodněné ceny. „Na silvestra slavnostně otevíráme také nový iglú bar. Nebudou chybět sněžné skútry a půlnoční ohňostroj,“ dodal Cepek s tím, že akce na přelomu roku na kopci je pro veřejnost zdarma.

Adolfa Novotného ze Sport hotelu Tesák na Kroměřížsku jsme zastihli v kalamitě, ale rozhodně neváhal a pohotově nás obeznámil s obsazeností. „Jsme plní až po strop, kéž by byly takové víkendy jako ten silvestrovský pořád,“ poznamenal s úsměvem.

V chatařské oblasti Rusava na Kroměřížsku se naopak nějaké místo ještě najde. „Ze všech chat máme volnou poslední kapacitu 18 míst,“ řekl provozovatel Čeněk Kuba z Rekreačního střediska České spořitelny.

Také zdejší Hotel Rusava se nezadržitelně plní. „Hlavní hotel už moc místa nenabízí, k dispozici je ale ještě hotel číslo dvě a chatky,“ doplnil předseda představenstva Jaromír Vystrčil s poznámkou, že letos to celé bude ve stylu osmdesátých let.

Horský wellness hotel Tatra na Vsetínsku má volné pouze tři pokoje. Nabízejí dva zvýhodněné balíčky – silvestr na sedm nocí a na pět nocí. „Součástí je vždy ubytování s polopenzí, bohatý raut do ranních hodin, živá hudba k tanci a cimbálová hudba u krbu ve vinárně. Mimo to na naše hosty čeká dárek na pokoji, punč, bohatá tombola či půlnoční ohňostroj,“ přiblížila nabídku recepční hotelu Alena Novosadová. Dodala, že jsou ubytovaným schopni zajistit až třicetiprocentní slevu ve Skiareálu Kyčerka.

Také v okolí Rožnova pod Radhoštěm se ještě najdou volná místa. „Troufám si tvrdit, že na každém z námi zastupovaných hotelů se najde ještě nějaké to místečko pro opozdilce,“ poznamenal Marcel Vašut z agentury Orbita. Na hosty zde čeká bohatý kulturní program, hudební zábava či travesti show. „Vše je ale samozřejmě individuální,“ poznamenal.

Také v Hotelu U hejtmana Šarovce v Uherském Hradišti mají volná místa. „Kromě hostů si může místo rezervovat každý, aniž by musel skládat jakoukoli zálohu,“ poodhalil provozní hotelu Tomáš Vasilievič. Zatím ještě dolaďují detaily, slibují ale, že půjde o nenucenou zábavu. „Čeká je buď cimbálová muzika, nebo nějaká estrádní kapela. Navíc jim připravíme silvestrovské speciality. Bude ale jen na nich, co si dají, nikoho do ničeho nutit nebudeme,“ doplnil.