Silné sněžení hlásí především silničáři z Valašska, nadílka však trápí řidiče i v ostatních regionech Zlínského kraje.

Čtyřiačtyřicetiletý řidič kamionu projížděl na silnici mezi Zdounkami a obcí Šelešovice zatáčkou příliš rychle a na zasněžené cestě dostal smyk. V protisměru se pak srazil se Škodou Felicia. Těžce zraněnou řidičku museli vyprostit hasiči, třiapadesátiletá žena byla pak vrtulníkem transportována do olomoucké nemocnice. O deset let mladší spolujezdkyni sanitka odvezla s lehkým zraněním do nemocnice v Kroměříži.

Podle policejní mluvčí Simony Kyšnerové měl řidič kamionu na vozidle sjeté přední pneumatiky. Kvůli odstraňování následků a vyšetřování nehody byla silnice na tři hodiny uzavřená. Záchranáři podle mluvčího krajských hasičů Iva Mitáčka dnes vyjížděli k několika kolizím či haváriím i v jiných částech kraje.

V Biskupicích na Zlínsku vytahovali havarované auto z potoka, pomáhali při střetu dvou aut v části Uherského Hradiště Vésky i řidiči, jenž havaroval do příkopu v Rožnově pod Radhoštěm. Hasiči vyjížděli také ve Valašských Kloboukách na Zlínsku k nehodě mezi kamionem a chodcem, který byl však vyproštěn ještě před jejich příjezdem.

Stav silnic nadále vyžaduje maximální opatrnost. Komunikace první třídy na Vsetínsku pokrývá rozbředlý sníh po chemickém ošetření, ve vyšších polohách pak sněhová vrstva až do pěti centimetrů. Regionální tahy pokryla vrstva nového sněhu, ve vyšších polohách na cestách leží ujetý sníh až do patnácti centimetrů. Na Valašsku připadlo deset až 15 centimetrů nového sněhu.

S rozbředlým sněhem se motoristé místy setkají i ostatních okresech Zlínského kraje, ve vyšších polohách Zlínska a Kroměřížska mohou narazit i na ujetý sníh. Většina silnic je však mokrá a chemicky ošetřená. V kraji je zataženo, sněží nebo padají sněhové přeháňky, což snižuje viditelnost. Teplota se pohybuje od minus jednoho do tří stupňů Celsia.

ČTK

Uherskohradišťsko

Slovácko v noci na úterý 17. ledna přikryla bílá peřina. Podle informací deníku však padající sníh nezpůsobil žádné komplikace v dopravě. Problémy nenastaly ani v Buchlovských horách či na Lopeníku.

„Jelikož nefouká a sněžilo průběžně, stihli jsme všechny cesty připravit na ranní špičku,“ hlásí Šéf Správy a údržby silnic Slovácka Rostislav Buchtík.

Sněžit podle něj začalo krátce po půl třetí ráno, vzápětí vyjela na cesty technika. Na Hradišťsku bylo v akci osm sypačů, na Brodsku sedm.

„Tam ještě jezdily i tři traktory. Zatímco na Hradišťsku, kde napadly dle mého odhadu dva až tři centimetry sněhu, jsme pluhovat nemuseli, na Brodsku ano. Tam totiž bylo sněžení o něco silnější a přibylo zde až pět centimetrů nového sněhu,“ dodal Buchtík.

Michal Sladký

Zlínsko

Silnice na Zlínsku jsou zatím sjízdné. Ale namrzlé

Šestnáct sypačů a osm traktorů je v současné době v terénu na Zlínsku. Husté sněžení přinutilo silničáře upravovat cesty už od dvou hodin od rána. Přestože v regionu stále sněží, vozovky jsou zatím podle dispečera Správy a údržby silnic Zlínska sjízdné všechny.

„Problémy nejsou v tuto chvíli ani na Syrákově, na Petrůvce, Rablině ani Držkové. V místech, kde solíme, jsou silnice mokré, některé jsou ale pokryté vrstvou sněhu. Je ale potřeba dávat pozor, protože jsou vozovky i namrzlé,“ upozorňuje dispečer.

Marie Šidlová