„Během jediného měsíce jsme tam rozřezali tři pneumatiky,“ popisuje například majitel místní masny Rostislav Matula. Poškozená jsou takto kola dvou nákladních aut a jedné pojízdné prodejny.

„Připadá mi to, jako by lidé v Lechoticích neměli právo jezdit alespoň po slušné cestě. Je to diskriminace,“ zlobí se Matula. Místo opravy se zatím lidé dočkali osázení cesty značkami, které řidiče upozorňují, že mají ubrat plyn ze sedmdesátky přes padesátku až na třicet.

„Cesta je ale úzká, a když někdo značky odhodil pryč, rychle přijeli dělníci a značení do břehů cesty pro jistotu zabetonovali. Někdo tedy nejspíš počítá s tím, že na místě budou ještě dlouho,“ řekl Deníku jízlivě Matula.

Podle lechotického starosty se cesta do tak špatného stavu dostala vinou dlouhé a tuhé zimy. „Podobné problémy jsme měli i loni, tehdy nám cestu spravili. Těleso vozovky je ale celkově ve velmi špatném stavu a tyhle malé opravy nic nevyřeší,“ míní starosta Petr Maňásek.

Dodal, že i samotná obec už se snažila v tomto směru zjednat nápravu. „Loni jsme investovali asi sto tisíc do opravy propustků, které nedostatečně odváděly vodu. Teď je řada na kraji,“ poznamenal Maňásek.

A silničáři už se prý celou záležitostí zabývají. „Víme, že ty cesty jsou v havarijním stavu,“ potvrdil ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý. Nyní podle něj silničáři nechávají zpracovat nabídky a zjišťují, kolik bude oprava stát.

„Projednáváme také dočasnou uzavírku mezi Lechoticemi a odbočkou na Zahnašovice,“ řekl Malý. Uzavírka by prý měla být na místě ještě předtím, než se začne opravovat. Dojde k ní pravděpodobně ještě během května.