Rekonstrukce se týká úseku od konce Cetechovic po frekventovanou křižovatku na hlavním tahu nedaleko Střílek. Celková délka činí bezmála čtyři kilometry a práce budou stát necelých sedmačtyřicet milionů korun.

Lidé z okolí se na opravu těší, ti kteří tudy jezdí, totiž na rozbitém povrchu pozvolna odrovnávali svá auta. „Už aby to bylo. Cesta je opravdu hrozná. Nejezdím už tady tak často, nicméně vyspravení je potřeba," řekla Deníku například Ivana Hajdová ze Střílek.

Opravu poničeného úseku samozřejmě vítají také starostové okolních obcí. „Cesta je ve velmi špatném stavu. Nyní ji silničáři trochu opravili, ale na celkovou rekonstrukci stále ještě čekáme,"posteskl si třeba starosta Střílek Milan Endlicher.

Spokojenost už dříve vyjádřila také starostka Cetechovic Eva Váňová. „Povrch silnice je hodně zvlněný, jsme rádi, že konečně došlo na opravu,"konsta­tovala starostka.

Rekonstrukce bude provedena technologií recyklace za studena na místě.

„Součástí stavby je sanace dvou sesuvů, v místech jejich realizace bude provedena kompletní obnova konstrukčních vrstev vozovky, včetně nového podloží," informoval mediální zástupce Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota.

Na základě provedeného geologického průzkumu budou pak místa sesuvů opravena v jednom případě pomocí pilotové stěny a v druhém pomocí tuhých dvouosých geomříží.

„V rámci stavby bude také provedena úprava čtyř stávajících zastávkových pruhů osobní linkové dopravy," dodal Cekota.

Na řadu přijde také odvodnění vozovky, v některých místech silničáři vybudují také betonový odvodňovací žlab.

„V rámci stavby bude dále provedena výšková úprava napojení místních a účelových komunikací a sjezdů na přilehlé nemovitosti," poznamenal mluvčí silničářů.