Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silničáři začínají v kraji stavět dva mosty

Zlínský kraj – Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) začíná v těchto dnech v regionu stavět dva mosty. První z nich na silnici druhé třídy mezi obcí Medlovice a městysem Osvětimany na Uherskohradišťsku, druhý na okraji obce Seninka na Vsetínsku. Oba mosty nahradí dosavadní staré, které již byly ve špatném stavu. Informovala o tom Helena Mráčková z tiskového oddělení Zlínského kraje.

28.6.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Archív

Nové stavby vznikají na Vsetínsku a Uherskohradišťsku

„Výstavbou mostů se zvýší bezpečnost i komfort zde projíždějících motoristů. Nové mosty by měly být hotovy již v polovině srpna tohoto roku,“ poznamenal náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Drozd. Podle březnové zprávy ŘSZK jsou ve Zlínském kraji na silnicích druhé a třetí třídy v havarijním stavu čtyři mosty. Kromě Seninky se jedná o mosty v Loučce a Hovězí na Vsetínsku a v Jankovicích na Slovácku.

Původní most mezi Medlovicemi a Osvětimany ŘSZK mezi havarijními neuvedlo. Nový bude postaven v jeho těsné blízkosti. Součástí stavby bude i úprava silnice, která umožní přesunutí dopravy na nový most. Současně budou vybudována také napojení sousedních nemovitostí. Stavba, jejíž realizace si vyžádá 8,4 milionu korun, bude realizována pouze za částečné uzavírky silnice, v určitých etapách výstavby pak bude doprava vedena jedním jízdním pruhem.

Stavba nového mostu v Senince vedoucího přes stejnojmenný potok počítá i s částečným narovnáním tamní vozovky třetí třídy. Náklady činí 10,8 milionu korun. „Během výstavby bude platit pro původní trasu úplná uzavírka. V těsné blízkosti stavby je instalováno mostní provizorium, po kterém budou moci motoristé toto místo objíždět,“ přiblížila Mráčková.

Celkový stav mostů v kraji se podle ŘSZK zlepšuje. Hodnotí se sedmibodovou stupnicí od jedné - bezvadný stav až po sedm - havarijní stav. Hodnotí se zvlášť spodní stavba mostu a jeho nosná konstrukce. Celkové hodnocení mostu je pak dáno horší z těchto dvou dílčích známek. Celková známka 708 krajských mostů se oproti loňskému roku, kdy činila 3,86, zlepšila na nynějších 3,67. Ubyly například dva mosty v havarijním stavu, počet mostů s hodnocením šest - velmi špatný se snížil z 60 na 36.

V loňském roce investovalo ŘSZK do oprav a staveb nových mostů včetně dotací z evropských fondů přes 181 milionů korun. Na drobnější stavební údržbu mostů bylo vynaloženo dalších 11,5 milionu korun z provozních prostředků společnosti. Letos plánuje ŘSZK investice do mostů asi 100 milionů korun, na stavební údržbu vynaloží dalších 11 milionů korun.

Autor: ČTK

28.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Srážku dvou osobních aut řešili ve středu 18. října po desáté hodině dopoledne hasiči, policisté a zdravotníci nedaleko Fryštáku ve směru na Holešov.
5

Za Fryštákem bourala dvě auta, posádky včetně dětí vyvázly bez zranění

Ilustrační fotografie.

Část ulic v Bystřici bude ve čtvrtek 19. října bez elektřiny

Představujeme prvňáčky ze Základní školy v Žeranovicích

Ojedinělý seriál Deníku Naši Prvňáci pokračuje dalším dílem.

V holešovském TyMy centru ochutnávali Francii

První z Francouzských dnů zahájili v úterý v holešovském volnočasovém centru TyMy přímo v tamní kuchyňce. Vařečky se tam chopil francouzský dobrovolník Christophe Martínez.

Svůj hlas si ve volbách ohlídají také stovky voličů z Kroměřížska

Přípravy na víkendové volby do poslanecké sněmovny jsou v plném proudu také na Kroměřížsku. Volební lístky jsou rozdány, komise určeny a radnice už pomalu oprašují volební urny. Dnešek je zároveň poslední termín, kdy si mohou lidé, kteří nemohou volit v místě svého trvalého bydliště, zažádat o voličský průkaz.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení