Ačkoliv to motoristům na silnicích pořádně podkluzovalo, přihodila se o víkendu do nedělního poledne jen jedna dopravní nehoda.

„Na Kroměřížsku byl celkem klid. Bouračku jsme museli řešit jen v pátek, kdy po devatenácté hodině havarovalo osobní auto v Chvalčově. Vůz se převrátil na střechu, dva cestující utrpěli lehká zranění,“ informovala v neděli Blanka Králová z kroměřížské policie.

A právě v horských oblastech měli tamní silničáři největší pohotovost. „Solit silnice musíme vyjíždět každý den. Nejčastěji na hory, kam jezdí hojně lyžaři. Kluzko bylo o víkendu ale i na Rusavě, v Prusinovicích, Pacetlukách a Roštění,“ zhodnotil Svatopluk Váňa ze střediska Správy a údržby silnic Bystřice pod Hostýnem.

Do ulic vyrazili i kroměřížští cestáři. „Nebyly žádné problémy, komunikace byly sjízdné. Sypat jsme ale museli po celém regionu,“ konstatoval Stanislav Smýkal ze Správy a údržby silnic Kroměřížska.

Nejhorší situace byla podle něj v neděli ráno. „Padala mrznoucí krupice, silnice byly kluzké, tak jsme vyjeli,“ uzavřel Smýkal.