Nejhorší situace byla v Želechovicích nad Dřevnicí a v Luhačovicích. Kvůli vodě havarovalo u Luhačovic auto.

Bouřky zasáhly kraj kolem půl osmé večer. Problémy tak dlouho na sebe nenechaly čekat. „Nejprve jsme vyjížděli do Otrokovic na odstranění spadlého stromu u místní pošty. Následovala série výjezdů profesionálních i dobrovolných hasičů do Dolní Lhoty, Pozlovic, Luhačovic, Kladné-Žilín, Zlína, Želechovic nad Dřevnicí a Lužkovic. Šlo především o čerpání vody ze zaplavených sklepů a domů, o čištění ucpaných kanalizačních vpustí nebo o pročišťování toků od naplavenin,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Nedaleko Luhačovic kvůli tekoucí vodě na silnici havarovalo auto, a to v proslulém kopci Petrůvka.

Kolem osmé večer se situace začala komplikovat v Želechovicích nad Dřevnicí a v Luhačovicích. Voda, která tekla po ulicích se dostávala do dalších domů a objektů. Krátce po půl deváté zasáhla Zlínsko druhá bouřková vlna a na hasiče se obraceli další a další lidé s prosbami o pomoc. „Pomáhali jsme například v Klečůvce, Velikové, Fryštáku, Vizovic, ale i na Slavičínsku a Valašskokloboucku, kde voda zaplavila několik domů. Silný vítr rovněž polámal i několik stromů a silných větví,“ uvedl dále mluvčí. V Lípě rovněž voda vytopila sklady s přístrojovou technikou. Problémy byly i na Vsetínsku. V Horní Bečvě voda asi do výšky jednoho metru zaplavila dům. Ve Vsetíně došlo k zaplavení silnice pod mostem z části Ohrada na obec Ústí. V obci Jablůnka došlo k ucpání místního toku, který se rozlil a voda ohrozila rodinné domy. Pod vodou se ocitla i část obce Pržno.

Situace v Jablůnce se nadále vyhrocuje. Voda neustále stoupá a v některých domech dosahuje až do výšky jednoho metru. Podle oznamovatelů hrozí vystoupání vody do výše oken v přízemí. Problémy s vodou jsou hlášeny v dalších obcích - Zašová.

V Jablůnce nadále pokračovala práce hasičů při čerpání zaplavených domů.