„Udělali jsme lidem nový chodník a zpevnili jsme také pěšinu, kterou si pracovníci firmy TOS Hulín vyšlapali jako zkratku u bývalého internátu,“ upřesnil hulínský starosta Roman Hoza.

Dodal, že dětem bude k dispozici brzy také nové hřiště. „Kdysi se na jeho místě hrával volejbal, teď ale chceme do prostoru umístit nějaké lanové prvky i pro starší děti,“ plánuje Hoza.

Sídliště mají oživit nové lavičky a asi třicítka stromů. S jejich výsadbou ale musí radnice ještě asi měsíc počkat. „Nejdříve musejí opadat listy. Přírodu nepředběhneme,“ říká s úsměvem starosta.

Lidé, kteří na hulínském sídlišti žijí, revitalizaci vítají. „Je dobře, že se tu něco děje. Město konečně bude vypadat pěkněji,“ chválí investici Rostislav Burda z Hulína.

Dokončené i plánované úpravy se líbí i Janě Tománkové. „Na hřiště budeme chodit s dětmi. Je fajn, když vedení města myslí na to, že ve městě nemáme moc míst, kam s dětmi zajít,“ přidává se ke kladnému hodnocení mladá maminka.

Město Hulín chystá podle starosty ještě další zkvalitnění života na Sadové. Vedení radnice by rádo zamezilo na sídliště vjezd kamionům, které směřují do nedalekého závodu TOS Hulín.

„Musíme ale nejdříve vyřešit majetkové poměry,“ říká Hoza. Dodal, že radnice musí odkoupit od Českých drah pozemek, kudy vede vlaková vlečka. „Nemovitost už máme přiklepnutou, čekáme jen na podpis smlouvy,“ podotkl starosta.