„Barevné léto v Kroměříži začíná ve velkém stylu v sobotu 11. června celodenním maratónem zábavy, netradičních výtvarných atrakcí a koncertů takových jmen, jako jsou např. Voxel nebo Petr Bende," potvrdil vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Už dopoledne především v Kroměříži začne Vybarvený běh, při němž není cílem doběhnout první, ale pořádně se vybarvit a užít si netradiční zábavu. Ta spočívá v proběhnutí barevných zón a jiných nástrah, jako např. bubliny, mlha, balonky či vodní clona. Od desáté hodiny bude také náměstí patřit nejrůznějším pohybovým aktivitám, jejichž úkolem bude rozhýbat běžce i diváky před výkony na trati.

Hlavní rozcvičku před během povede známá cvičitelka a kroměřížská rodačka Hanka Kynychová, která také závod společně se starostou na Velkém náměstí odstartuje.

„Jsem sportovec, navíc rodačka z Kroměříže, takže je pro mě velkou ctí odstartovat právě tento krásný běh a být součástí této akce, která se snaží o netradiční pojetí sportu a zábavy. Těším se na všechny, kteří přijdou na moji rozcvičku i na samotný běh," řekla cvičitelka.

Oceněním výkonů běžců ale barevný den v Kroměříži neskončí. Hlavní náplní dne je výtvarná činnost, takže všichni od nejmenších dětí až po seniory si můžou vyzkoušet rozličné výtvarné techniky, naučit se pracovat s barvami všeho druhu a plochami speciálně pro tuto příležitost zhotovenými.

Připraveno je malování křídami, pro větší děti výtvarná dílna pod vedením lektorek z Mateřského centra Klubíčko Kroměříž. Pro školáky je nachystaná výtvarná soutěž o nejumělečtěji vyzdobenou školní židlí.

Zájemci se mohou zúčastnit streetartového workshopu pod vedením místního výtvarníka Jiřího Klabala a budou mít možnost vyzkoušet různé techniky, šablony, spreje, polepy, fixy a podobně. V centrální části Velkého náměstí bude k vidění společné dílo uznávaných streetartových umělců z Česka i Slovenska.

Hudební program pak zahrnuje tři koncerty. Jako první vystoupí na pódiu na Velkém náměstí kapela FiHa z Ostravy, následovat bude Václav Lebeda alias Voxel a po něm Petr Bende a jeho band, zpěvák který se zapojil do filmového projektu o Kroměříži Lidé a město a je i autorem hudby k traileru.