Zatímco minulé zahajovací akce se nesly v duchu pohádek pro nejmenší, letos se vedení rozhodlo na základě tipů některých návštěvníků udělat noční prohlídku zaměřenou i na starší děti a dospělé.

„Dostanou plánek celého zámku, kde bude také vyznačeno, které části jsou méně a které zase více děsivé. Podle toho se rodiče rozhodnou, zda mají s menšími dětmi tu kterou část navštívit," vysvětlil jeden z provozních zámku Martin David.

Do plánku pak budou lidé skládat také tajenku ze stanovišť, podle které se nakonec dostanou k pokladu. Prohlídka se bude odehrávat v několika vybraných místnostech zámeckých prostor.

„Připraveno je zhruba devět stanovišť, jako třeba Černé divadlo, Tančírna s mumiemi nebo Exorcista, promítat se bude i hororový film. U čarodějnic lidé najdou půjčovnu košťat, v hlavním sále upíry. V Sala Terreně navštíví Addamsovu rodinu, ve sklepení pak rytíře Brtníka z Brtníku, od kterého návštěvníci dostanou glejt za odvážnost," vyjmenoval Martin David.

Akce je podle mluvčí MKS Dany Podhajské organizačně náročná. „Celý zámek je na nohou, zapojili se opravdu všichni pracovníci kulturního střediska . Kdo je ochotný, tak se také večer obleče do masek a zbytek se bude starat o vstupenky a organizaci," usmála se mluvčí.

Masky si většinou strašidla donesla vlastní, část bude použita také z menší zámecké kostymérny a něco z holešovského divadla, prohlídka odstartuje v devatenáct hodin a potrvá do jednadvaceti. Noční prohlídky zámku jsou u lidí tradičně velmi oblíbené, v loňském roce ji v Holešově navštívilo asi dvanáct set lidí.