„Dobročinná akce se setkala s velkým zájmem lidí. Stačilo jen pár dní a seznam dárků, který si pro Ježíška připravily děti z domova, byl z poloviny zaplněn jmény dárců, kteří se rozhodli některou z věcí pořídit," vysvětlila Lucie Nováková, která se společně s Kroměřížským deníkem rozhodla vysněné dárky dětem pořídit.

„Mám radost z lidí, kteří se do toho zapojili a pomáhají mi navíc s dárky pro Klokánek a azylový dům pro ženy," dodala. Jednou z těch, která se aktivně do nákupu dárků zapojila, je například Michala Talášková. O akci se s manželem dozvěděla prostřednictvím Facebooku.

„Líbilo se nám, že můžeme splnit aspoň jedno z vánočních přání, a proto jsme se rádi zapojili," vysvětluje žena, která má doma tříletou holčičku a tak sama dobře ví, jak se děti umí radovat z dárků pod stromečkem.

„Těším se na chvilku, kdy uvidím úsměv dcery a její rozzářené oči, až uslyší zvoneček a uvidí stromeček s dárky," dodala Michala Talášková. Vánoce pro její rodinu znamenají především klid, pohodu a společně strávený čas u dobrého jídla a svařeného vína. Rozhodla se proto udělat hezké Vánoce i patnáctileté Adrianě z dětského domova, která ráda poslouchá muziku, a tak jí s manželem pořídili vysněná sluchátka.

„Těšila jsem se, že budeme vybírat panenku, ale dárky byly už obsazené ostatními maminkami, protože jsme se o akci dozvěděli pozdě, tudíž ze zúženého výběru padla volba na sluchátka," vypráví Michala Talášková a doufá, že Adrianě udělají radost.

Tu neskrýval ani vychovatel Marian Beňo z dětského domova, když se dozvěděl, že seznam dárků už je kompletní.

„Je to neskutečné a jsme moc rádi," konstatoval.

Kdo by měl zájem se do akce zapojit, má stále možnost. V dětském domově totiž dnes bydlí jednadvacet dětí ve věkovém rozpětí jedenáct až dvaadvacet let. Děti jsou rozděleny do tří skupin, od nejmladších po nejstarší. Bydlí v bytech, do kterých by dětský domov uvítal například sadu nových hrníčků, povlečení či další zcela běžné věci do života. Dětem by pak udělala radost třeba koloběžka či jiné sportovní vybavení.

„S dětmi cestujeme, takže bychom užili i cestovní tašky. Když jezdíme na lyže, chybí nám lyžařské brýle a na kolo cyklistická přilba. Jsme rádi za jakoukoliv pomoc," dodal Marian Beňo.

Pokud máte zájem sami udělat radost dětem, stačí kontaktovat redakci Deníku prostřednictvím e-mailu: redakce.kromerizsky@denik.cz nebo přímo na našich facebookových stránkách.