Většina hovoří o velké ostudě, jedním slovem ale dodává, že nemá mnoho informací. Například kroměřížský senátor Miloš Malý (ČSSD) ale Deníku v pátek dopoledne řekl, že podle jeho názoru a informací, které má, by vláda měla ještě během dnešního dne skončit.

„Říkám počkat, až co sdělí policie, je ale pravda že se v historii České republiky nestalo, že by policie zatýkala na úřadu vlády. Jsem sice v Kroměříži, ale díky tomu, že fungují elektronické komunikace, mám čerstvé zprávy aniž bych musel být na místě, a podle mého názoru by tato vláda měla padnout," prohlásil Malý.

Starostka Kroměříže Daniela Hebnarová (ODS) je od rána na školení, takže mnoho informací o aktuální situaci nemá. „Nikdo takovýto zásah neočekával. Nemůžu říci nic bližšího, jsem z toho ale překvapená asi jako kdokoli jiný," konstatovala Hebnarová.

Například holešovský poslanec Josef Smýkal (ČSSD) je podle svého asistenta momentálně na jednání a dokud nemá informace ze sněmovny, nebude se vyjadřovat. Místostarosta Holešova

Jaroslav Chmelař (ČSSD) Deníku sdělil, že se podle něj jedná o velkou ostudu pro naši republiku a to v mezinárodním rozměru. „Pokud dělá policie razie v nejvyšších patrech naší politiky, tak to už je zarážející. A pokud se to potvrdí, tak není jiné řešení než předčasné volby," míní Chmelař.

Starosta Hulína Roman Hoza (ODS) přiznal, že neví skoro vůbec nic. „Celá republika vidí, že se něco děje, ale nikdo neví co. Já doufám, že policie bude umět vysvětlit, co se vlastně stalo a proč zahájila takové masivní vyšetřování. Předpokládám, že to neudělali na základě nějakého telefonického udání, to bychom se už museli bát všichni. Moc klidu to do té politiky nepřinese. Bohužel pokud to bude pravda, tak tato kauza dopadne na spoustu lidí, na nižších postech ve straně – na nás, starosty za ODS, kteří odvádí docela slušnou práci ale bohužel tady toto chování našich poslanců znevažuje naši práci. Nejhorší na tom je právě ten dopad do toho komunálu," uzavřel hulínský starosta.