Například v rekreačním areálu Na Trojáku tak mají hotel částečně obsazen: nějaká ta místa se prý ale ještě najdou.

„Organizovanou zábavu neděláme. Lidé to moc nevyžadují, máme tady většinou skupinky lidí, kteří si chtějí udělat vlastní program," konstatovala tamní provozní Věra Obkráčilová.

Rezervace už spustili i na Hotelu Rusava, kde je prý naopak u hostů společná organizovaná zábava velmi oblíbená. „Pravidelně děláme tématické večery, letos to bude na téma Antický Řím a to i kvůli tomu, že máme nový krytý bazén," vysvětlila ředitelka hotelu Dana Gajdošová.

Volná místa prý stále ještě mají, pravidelně se jim ale daří zaplnit kapacitu, která bude letos navíc o něco nižší.

„Celková kapacita činí 250 lůžek, ale například bungalov je pouze pro letní provoz a Hotel II navíc letos prochází rekonstrukcí," upozornila ředitelka.

To naopak v kroměřížské restauraci Octárna mají pravidelně na silvestra zavřeno. „Bývá otevřeno pouze do devatenácti hodin, o silvestrovský program mezi našimi hosty zájem není," krčí rameny manažerka hotelu Lenka Schützová.

V restauraci Černý Orel na Velkém náměstí v Kroměříži o programu ještě není rozhodnuto: silvestrovský večer tam ale určitě přichystají. „Pravděpodobně to bude jako v loňském roce: v dolním patře cimbálová muzika bez cimbálu, v tom horním pak také nějaká kapela," potvrdil vedoucí Boris Zubík.

Už teď tamní provozovatelé také vědí, že budou určitě prodávat vstupenky s předstihem a za zvýhodněné ceny.

„V ceně bývá většinou šampaňské, podávat se bude i speciální silvestrovské menu. Také bude na hosty se vší pravděpodobností čekat jako minulý rok tombola," nastínil vedoucí.

Asi ze tří čtvrtin mívají na Černém Orlu poslední den v roce obsazen i hotel s penzionem. Volná místa ale podle vedoucího ještě jsou, takže si je lidé mohou zarezervovat.

Kde strávíte poslední 
den roku 2014 vy? 
Máte už zamluveno místo?

A dáváte přednost 
raději horám, městu, 
cizině nebo tuzemsku?

Jaký byl váš nejlepší 
silvestr v životě? Napište nám nebo 
diskutujte pod článkem!