Je jí třiatřicet, je šťastně vdaná, má dvě děti, ale ráda a aktivně se podílí na pořádání všech kulturních akcí. Spolu s přáteli se proto rozhodla na jaře loňského roku založit i občanské sdružení Život na venkově, jehož je předsedkyní.

„Vzniklo na základě spolupráce lidí, kteří se veřejně angažují v různých kulturních činnostech. Bylo složité neustále shánět nějaká razítka, tak jsme se rozhodli založit si vlastní sdružení a zjednodušit si trochu práci," vysvětlila Válková.

Jednou z pořádaných akcí je například Valentýnský karneval pro děti.

V Podhradní Lhotě jde o tradiční a velmi oblíbenou akci, které se pravidelně účastní přes dvě stě lidí. Nutná je proto také dlouhodobá a náročná příprava. „Bylo nutné se začít scházet čím dál častěji. V současné době má naše sdružení osmnáct členů," pochlubila se Válková.

V létě plánuje uspořádat druhý ročník atletických závodů. Akce je určena nejen dětem, ale i soutěživým rodičům. „Loni se nám úspěšně podařilo zorganizovat první ročník, a protože měl úspěch i u dospělých, rozhodli jsme se letos zapojit do soutěžení i dospěláky," usmívá se Válková.

Sdružení se snaží nejen o pořádání akcí, ale také o udržení tradice dětského lidového tanečního souboru Rajnochovský Javorníček.

„Pomalu se nám daří tuto tradici obnovovat a chceme ji do budoucna zachovat. Je důležité tradici nejen oživit, ale také dál pracovat na tom, aby byla udržena a rozvíjela se," míní Válková.

Občanské sdružení je založeno především pro lidi, ať už jsou z Podhradní Lhoty, Rajnochovic nebo okolí.

„Jsme ochotni pomoci komukoliv a s organizováním čehokoliv, co má aspoň trochu smysl a význam pro kulturní život v okolí," vysvětlila Válková.