A jak jeho členové sami říkají, za nic nebojují: využívají prý pouze právní možnosti zapojit se do dění v Holešově.

„Občanské sdružení vzniklo loni v listopadu,“ řekl Deníku jeden z jeho zakladatelů Jakub Nevřala z Holešova. Dodal, že původním přáním bylo založit sdružení ještě o něco dřív. Momentálně spolek čítá pět členů.

„Máme ale také osm přihlášek a mnoho sympatizantů jak z ulice Bezručova, tak z celého města,“ přispěchal s dodatkem Nevřala.

A proč zmínil Bezručovu ulici? Ta sousedí s holešovským Americkým parkem a právě o něj se krom jiného spolek zajímá: především o kluziště, nad jehož vystavěním město uvažuje.

„Co se týká zimního stadionu, které město a vy nazýváte kluzištěm, nesouhlasíme s jeho umístěním do kulisy parku,“ vyjádřil se včera mladý aktivista.

Sdružení prý neodmítá stadion a podporu sportu jako takovou, ale navrhuje městu daleko lepší umístění projektu. Existuje prý více míst, kde by stavba mohla stát, typy ale zatím odmítl prozradit.

„Samozřejmě, se skutečnou revitalizací a obnovou parku plně souhlasíme, neboť se domníváme, že z tohoto městem zanedbaného parku se dá vytvořit krásné relaxační prostředí jak pro sportovce, tak i ostatní obyvatele města,“ míní Nevřala. Co přesně ale členům sdružení na kluzišti vadí, neřekl. Proud se však prý nezajímá jenom o Americký park.

„Chceme také vnést nový proud energie do společenského života v Holešově, formou různých veřejných akcí a komunikací s městem,“ objasňuje smysl sdružení.

Co se týká realizace kluziště, holešovský starosta Zdeněk Janalík včera Deníku řekl, že prioritní jsou pro město jiné investice.

„V tomto okamžiku připravujeme rozpočtový výhled a pevně zařazeny máme jiné akce. Je to kanalizace Tučapy Količín, a obchvat Holešova. Tohle jsou naprosté priority a všechno ostatní se bude odvíjet od ekonomické situace,“ konstatoval Janalík.

Co se týká revitalizace zeleně, dlouhodobě se s ní prý stále počítá. Starosta ale dodal, že místo potřebuje dostat smysl. „Pokud jen obnovíme zeleň, jsem si jist, že za půl roku to bude v tom stavu, jako teď,“ tvrdí Janalík.

Park musí podle holešovského starosty město naplnit vyžitím tak, aby do něj přivedlo jinou skupinu lidí.

S tímto tvrzením se naprosto ztotožňují i mnozí obyvatelé města třeba Martina Hošťálková z Holešova. Stejně jako zakladatelé Proudu i ona bydlí v těsné blízkosti parku. Mezi členy spolku se ale neřadí. „O tom, že by se v parku mělo vybudovat kluziště, jsem slyšela a rozhodně nejsem proti, právě naopak,“ řekla Deníku mladá žena.

Posteskla si taky, že je škoda, že nemůže park využívat. Má totiž malé dítě. „Raději tam ale nechodíme. Zdržují se tam totiž pochybné existence,“ uzavřela mladá maminka.